اختتامیه جشنواره مطبوعاتی «قاصد آب»، به همت شرکت‌های آب و فاضلاب و آب منطقه‌ای اصفهان برگزار شد.

 گویای خبر – به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، حسین اکبریان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در اختتامیه این جشنواره ضمن گرامیداشت ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز ملی آب گفت: امروزه جوامع به نقش رسانه‌ها در آگاهی بخشی، توسعه و ارتقای کیفیت زندگی پی برده‌اند و رسانه‌ها می‌توانند شرایط بحرانی را مدیریت کرده و سرمایه اجتماعی را که مهم‌ترین رکن آن اعتماد است افزایش دهند.
وی با اشاره به نقش روزنامه‌نگاران در افزایش سواد آبی در جامعه، گفت: این مهم به عنوان یکی از ابعاد سواد محیط زیستی، جایگاه بسزایی در مدیریت آب و توسعه عدالت اجتماعی دارد و رسانه‌ها می‌توانند با افزایش سواد آبی در مردم، ابتدا دانش، سپس نگرش و در نهایت رفتار مخاطب را تغییر دهند.
وی از اصحاب رسانه در خواست کرد به مخاطبان خود آموزش دهند که آب شرب مورد نیازشان چگونه فراهم می‌شود و آن‌ها چه طور باید از این منابع محدود استفاده کارآمد داشته باشند.
اکبریان، با تاکید بر اهمیت «جهاد تببین» که در بیانات مقام معظم رهبری بارها مورد توجه قرار گرفته است، گفت: رهبر معظم انقلاب «جهاد تبیین» را مهم‌ترین عرصه جهاد عنوان کرده‌اند و رویکرد شرکت آبفای استان اصفهان نیز کار جهادی مبتنی بر دانش است و تبیین این کار جهادی، بر عهده شما قلم به دستان این خطه است.
گفتنی است، فراخوان نخستین جشنواره مطبوعاتی قاصد آب در آذر ماه سال جاری منتشر شد و از مجموع ۱۵۵ اثر ارسالی به دبیرخانه جشنواره، ۱۳۱ اثر در قالب‌های خبر، تیتر، مصاحبه، گزارش، سرمقاله و یادداشت، مقاله، طنز مکتوب و اینفوگرافیک داوری شدند و در نهایت ۲۱ اثر حائز رتبه شناخته شدند.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو