سامانه «انتشار اطلاعات طرح‌های پژوهشی بنیاد ملی علم ایران» در راستای شفافیت و در دسترس قرار گرفتن اطلاعات، راه‌اندازی شد.

به گزارش گویای خبر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور با هدف تسهیل و تسریع دسترسی مخاطبان به گزارش‌های عملکرد این نهاد و همسو با سند شفافیت که ارائه و دسترسی آزاد مخاطبان و کاربران به اطلاعات؛ سامانه «انتشار اطلاعات طرح‌های پژوهشی بنیاد ملی علم ایران» را در اسفند ماه ۱۴۰۱ معرفی و در دسترس عموم مخاطبان قرار داد.

در این سامانه، اطلاعات پایه کلیه حمایت‌های بنیاد از زمان تأسیس در سال ۱۳۸۲ تاکنون قابل‌ جستجو است و علاوه‌ بر آن نمودارهای آماری چون «پیشنهادهای دریافتی و طرح‌های مصوب به تفکیک سال»، «توزیع استانی حمایت‌ها»، «حمایت‌ها به تفکیک حوزه علمی»، «مدت‌زمان اجرای طرح»، «نرخ پذیرش طرح»، «وضعیت جاری طرح‌ها»، «توزیع رتبه علمی پژوهشگران»، «توزیع سنی پژوهشگران»، «طرح‌های مصوب به تفکیک قالب حمایتی» و «توزیع پیشنهادهای دریافتی و طرح‌های مصوب به تفکیک مکان اجرا» نیز طراحی شده و در دسترس قرار دارد.

بر اساس این گزارش، علاقه‌مندان برای مشاهده اطلاعات طرح‌های پژوهشی بنیاد ملی علم ایران می‌توانند از طریق این آدرس اینترنتی به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند.

  • منبع خبر :  پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری