سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از صدور ۶۰۰ مجوز پرواز فوق‌العاده در مسیرهای داخلی و خارجی برای ایام نوروز ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش گویای خبر به نقل از  روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، جعفر یازرلو سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری به تشریح جزئیات پروازهای نوروزی پرداخت و گفت: برای عملیات پروازهای نوروزی سال ۱۴۰۲ که از ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۱ آغاز و تا ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت حدود ۵ هزار و ۵۰۰ پرواز برنامه‌ای و منظم در مسیرهای داخلی برای شرکت‌های هواپیمایی داخلی برنامه‌ریزی شده است.

یازرلو فزود: سازمان هواپیمایی کشوری به منظور رفاه حال مسافران، خدمت‌رسانی بیشتر به مردم و همچنین با توجه به افزایش تقاضا برای مسافرت‌های نوروزی، علاوه بر مجوز پروازهای برنامه‌ای، حدود ۳۵۰ مجوز فوق‌العاده برای مسیرهای داخلی در بازه زمانی مذکور صادر کرده است.

وی کاهش تأخیرات، توانایی، توانمندی و پاسخ‌گویی مناسب و به موقع توسط شرکت‌های هواپیمایی را از جمله شروط سازمان هواپیمایی کشوری در موافقت با صدور مجوزهای بیشتر در مسیرهای داخلی و خارجی در عملیات نوروزی امسال عنوان کرد و گفت: چنانچه شرکت‌های هواپیمایی تقاضای افزایش پرواز بیشتر در بازه زمانی مذکور را داشته باشند، این در خواست از سوی سازمان هواپیمایی کشوری مورد اجابت قرار خواهد گرفت.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به ابهامات مطرح شده در خصوص افزایش پروازهای خارجی گفت: پروازهای خارجی نه تنها افزایش نیافته بلکه به دلایل افزایش نرخ ارز و تحولات بازار و شرایط کشور ترکیه بعد از وقوع زلزله، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با کاهش مواجه بوده است.

وی تصریح کرد: تعداد ۲۲۰۰ مجوز پروازهای برنامه‌ای و تقویمی توسط سازمان هواپیمایی کشوری صادر شده که با مجوز حدود ۲۵۰ پرواز فوق‌العاده در این مسیرها موافقت شده است.

یازرلو با تأکید بر این که حفظ و استمرار خطوط پروازی در ۳۶ مقصد خارجی برای اقتصاد ملی و شرکت‌های هواپیمایی ضروری است، گفت: علاوه بر استفاده هموطنان عزیزمان در این پروازها، دانشجویان، موضوعات حوزه درمانی، اقتصادی و تجاری نیز مورد توجه قرار دارند.

  • منبع خبر :  روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری