طرح آبرسانی به ۱۸ روستای رامشیر با حضور استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش گویای خبر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، محمدرضا کرمی‌نژاد در مراسم افتتاحیه طرح‌های آبرسانی به روستاهای رامشیر که با حضور استاندار خوزستان و فرمانده قرارگاه کربلا در رامشیر برگزار شد، اظهار کرد: دولت سیزدهم در بخش آبرسانی به مناطق محروم در سالی که گذشت جهادی عمل کرد و شرکت آب و فاضلاب خوزستان با حمایت‌های وزارت نیرو و شرکت آب و فاضلاب کشور توانست با آبرسانی به یک هزار و ۷۵۳ روستای استان (از ابتدای دولت تاکنون)، پیشتاز آبرسانی در کشور باشد.
وی افزود: پروژه آبرسانی به روستاهای رامشیر در فاز اول وارد مدار بهره‌برداری شد و ۱۰ روستای این شهرستان از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند شدند.
مدیرعامل آبفای خوزستان ادامه داد: اجرای این طرح در حالی است که از این ۱۰ روستا ۴ روستا هیچ شبکه آبرسانی نداشته و با تانکر آبرسانی می‌شدند که خوشبختانه مشکل آبرسانی آن‌ها حل شده است.
کرمی‌نژاد بیان کرد: در فاز اول آبرسانی به روستاهای هدف در شهرستان رامشیر ۷۰ کیلومتر خط انتقال آب توسط قرارگاه کربلا اجرا شده و اعتبار این پروژه ۲۵۰ میلیارد ریال بوده است، همچنین ۳۰ کیلومتر خط انتقال توسط آبفا اجرا شده است که ۸ روستای دیگر با اجرای این پروژه آبدار و در مجموع برای آبرسانی به ۱۸ روستای رامشیر، ۹۵ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.
وی عنوان کرد: برای تکمیل این پروژه تصفیه‌خانه مشراگه در حال ساختن است و تا نیمه اول سال آینده عملیات ساخت آن انجام می‌شود تا مشکلات این بخش به صورت کلی برطرف شود.
کرمی‌نژاد جمعیت تحت پوشش این طرح را بیش از ۲ هزار نفر در فاز اول اعلام و افزود: برای آبرسانی به ۱۷۵۳ روستای خوزستان بیش از یک هزار و ۲۴۲ کیلومتر خط انتقال و شبکه آب در مدت زمان یک سال انجام شده است و ۶۰۰ هزار متر مکعب در شبانه‌روز افزایش تولید آب در استان داشته‌ایم.
مدیرعامل شرکت آبفای خوزستان خاطرنشان کرد: با عزم و اراده دولت در بخش آبرسانی به روستاهای محروم و حمایت‌های وزارت نیرو و شرکت آب و فاضلاب کشور در تلاش هستیم تا پایان سال آینده روستای بدون آب در استان وجود نداشته باشد و یک بار برای همیشه مشکل آب شرب روستاهای خوزستان برطرف شود.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو