رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: مطمئن باشید که نرخ‌گذاری برای ناوگان حمل و نقل عمومی به‌گونه‌ای خواهد بود که هم مردم بتوانند هزینه‌ها را بپردازند و هم رانندگان از پس هزینه‌های خود بربیایند.

به گزارش گویای خبر به نقل از پایگاه خبری شهر، مهدی چمران در حاشیه یکصد و سی و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که نرخ‌گذاری پس از برنامه بودجه انجام می‌شود، اظهار کرد: امروز طرح یک فوریتی برای فروش یک ملک بررسی می‌شود و در صورت تصویب یک فوریت در جلسات آینده مصوب خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که ساختار و تشکیلات نهاد راهبری و پایش طرح‌های توسعه شهری تهران آماده شده که در جلسه امروز بررسی خواهد شد، خاطرنشان کرد: بخشی از نرخ‌ها برای تاکسی آماده نشده اما نرخ اتوبوس و مترو آماده شده و امروز نهایی خواهد شد.

وی افزود: گزارشی از وضعیت آب هم توسط مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب در این جلسه ارائه خواهد شد.

چمران با بیان این که نرخ اتوبوس به دلیل این که تعداد زیادی از دستگاه‌ها شخصی است باید به گونه‌ای طراحی شود که برای رانندگان به صرفه باشد و مردم نیز بتوانند هزینه را بپردازند، گفت: نرخ تاکسی‌های خطی بر اساس پیمایش و حتی شیب خیابان تعیین خواهد شد اما مطمئن باشید که نرخ بالایی نخواهیم داشت و نرخ بهینه‌ای اعمال می‌شود تا برای مردم سنگین نباشد و رانندگان نیز بتوانند از پس هزینه‌ها بربیایند.

وی با بیان این که اعلام اسامی ساختمان‌ها با شورا نیست، تاکید کرد: شورا و دادستانی کار خود را در خصوص ساختمان‌های ناایمن انجام می‌دهد و اخطارهای لازم را می‌دهد و قرار شده ساختمان‌هایی که تا پایان سال اقدامات لازم را انجام ندادند، پلمب شوند.

  • منبع خبر : پایگاه خبری شهر