کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد: روزهای دوشنبه و سه‌شنبه دمای هوا در نواحی شمالی کشور روند کاهشی محسوسی را خواهد داشت.

به گزارش گویای خبر، امین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی کشور در خصوص وضعیت آب و هوای امروز جمعه ۲۶ اسفند پرداخت و اظهار کرد: امروز در مناطقی از غرب، شمال غرب، سواحل دریای خزر، شرق، شمال شرق و جنوب شرق کشور و دامنه های جنوبی البرز شاهد بارش باران خواهیم بود.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی فردا در خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی خراسان جنوبی، شمال خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان و ارتفاعات کرمان بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ خواهد داد.

وی با بیان این که در روز یک‌شنبه در برخی از نقاط شمال غرب، غرب و جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس شمالی، شرق استان سیستان و بلوچستان و ارتفاعات کرمان بارش باران پیش‌بینی می‌شود افزود: برای روز دوشنبه گستره بارش‌ها در شمال غرب، مناطقی از غرب سواحل دریای خزر و  استان های قزوین، البرز، تهران و غرب سمنان خواهد بود. همچنین بارش های پراکنده در خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان رخ خواهد داد.

نقیشنه در ادامه توضیح داد : روز سه‌شنبه بارش پراکنده در مرکز و جنوب شرق وجود دارد و در سایر نقاط کشور بارش‌ها به صورت قابل ملاحظه خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی با تاکید بر این که در پنج روز آینده بارش‌ها در مناطق سردسیر و کوهستانی به صورت برف خواهد بود اعلام کرد: روزهای دوشنبه و سه‌شنبه دمای هوا در نواحی شمالی کشور روند کاهشی محسوسی را خواهد داشت.

وی در ادامه گفت: طی دو روز آینده خلیج فارس مواج و متلاطم خواهد بود.

نقیشنه در تشریح وضعیت جوی پایتخت خاطر نشان کرد: آسمان تهران نیمه ابری همراه با وزش باد خواهد بود. بیشینه دمای پایتخت امروز ۱۶ و فردا ۱۹ درجه بالای صفر خواهد بود و کمینه دما نیز به ۹ درجه بالای صفر خواهد رسید.