کتاب «درآمدی به معرفت‌شناسی» تالیف علیرضا عباسی از سوی انتشارات ویرایش ذهن به بازار کتاب آمد.

به گزارش گویای خبر به نقل از خبرگزاری کتاب ایران، در این کتاب آمده است: «معرفت‌شناسی بررسی فلسفی امکان، چیستی، ابزار، منابع و دامنه شناخت است و اهمیت آن از این رو است که ما را یاری می‌دهد تا آن چه را که ادراک می‌کنیم و می‌شناسیم، ارزیابی کنیم. در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: معرفت‌شناسی با بسیاری از حوزه‌های مطالعات فلسفی مرتبط است و پایه تمام دانش‌های بشری به شمار می‌آید، زیرا پژوهش و کسب دانش مشروط به این است که بپذیریم واقعیتی وجود دارد که می‌توان آن را ادراک کرد و شناخت. پذیرش واقعیت و توانایی ادراک آن توسط انسان، موضوع اصلی معرفت‌شناسی است.

معرفت‌شناسی ما را قادر می‌کند تا درباره چگونگی اندیشیدن و معرفت حاصل کردنِ خود بیندیشیم. بر همین اساس، بدون معرفت‌شناسی، دلیلی برای باور به اندیشه‌ها و کردارها نخواهیم داشت. معرفت‌شناسی علاوه بر اینکه به‌مثابه موضوعی ساختارمند و یک رشته دانشگاهی مورد توجه است،‌ رابطه نزدیکی نیز با تفکر انتقادی دارد و به عنوان یک تمرین فکری می‌تواند تفکر انتقادی را در انسان برانگیزد و تقویت کند.

این کتاب با شمارگان ۵۰۰ نسخه در ۱۶۴ صفحه به بهای ۷۰ هزار تومان در اسفند ماه ۱۴۰۱ در اختیار علاقه‌مندان به کتاب قرار گرفت. علیرضا عباسی عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی تاکنون آثار دیگری را نیز همچون انسان در اندیشه یاسپرس تألیف و فلسفه تکنولوژی را ترجمه کرده است.

  • منبع خبر : خبرگزاری کتاب ایران