۹ تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت‌های شستا و شرکت‌های دانش‌بنیان در حضور «سید صولت مرتضوی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «روح‌ الله دهقانی فیروزآبادی» معاون علمی فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و «ابراهیم بازیان» مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی به امضا رسید.

به گزارش  گویای خبر به نقل از پایگاه خبری سازمان تأمین‌ اجتماعی، این تفاهم‌نامه‌ها روز گذشته در رویداد هم‌افزایی و همکاری شرکت سرمایه‌گذاری شستا و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری به امضا رسید؛

۱- تفاهم‌نامه هلدینگ دارویی تامین از سوی شرکت آنتی بیوتیک‌سازی ایران با شرکت صنایع شیمیایی عابدی به منظور تحقیق و و توسعه و تولید به صرفه و اقتصادی محصول راهبردی میکرو کریستالین سلولز و مرتفع کردن نیاز کشور و خودکفایی در تولید این محصول.

۲- تفاهم‌نامه بین شرکت سرمایه‌گذاری صنایع عمومی تامین و بنیاد ملی نخبگان به منظور استفاده از ظرفیت‌های نخبگانی کشور در حل مسائل صنعتی و توسعه و پیشرفت فناوری بین بنیاد ملی نخبگان و شرکت سرمایه‌گذاری صنایع عمومی تامین.

۳- تفاهم‌نامه شرکت سرمایه‌گذاری صنایع عمومی تامین با دانشگاه صنعتی شریف در راستای توسعه فناوری، توسعه محصول توسعه بازار و افزایش عمق ساخت داخل در طول زنجیره تامین و زنجیره ارزش صنعت لوازم خانگی و محصولات مورد نظر هلدینگ.

۴- تفاهم‌نامه شرکت سرمایه‌گذاری صنایع عمومی تامین با پژوهشگاه فناوری نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی به منظور همکاری در انجام کلیه اقدامات مربوط به ایده‌پردازی تحقیق و توسعه طراحی ایجاد خطوط تولید.

۵- تفاهم‌نامه شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تامین با دانشگاه زنجان به منظور استفاده از توانمندی‌های دانشگاه در راستای دستیابی به فناوری‌های نوین و دانش بنیان زیر مجموعه‌های سیمان تامین.

۶- تفاهم‌نامه شرکت سیمان فارس و خوزستان با دانشگاه تهران به منظور استفاده از توانمندی‌های دانشگاه در راستای دستیابی به اهداف فوق الذکر و مطالعات صادرات محصول با اولویت‌های ارزآوری.

۷- تفاهم‌نامه شرکت ذوب آهن اصفهان با شرکت پیشرو تعالی فناوری فردا، در طول سال‌های متمادی همواره حجم عظیم انباشت سرباره فولادسازی از معضلات زیست محیطی کشور به شمار می‌رفته است، عناصر ارزشمندی همچون وانادیم ،منگنز، سیلسیم کلسیم و آهن در سرباره‌های فولادسازی شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان موجود است که قابلیت استحصال از طریق فناوری‌های پیشرفته دارد تولید این محصولات به صورت پیش پایلوت انجام شده و اجرای فاز پایلوت و صنعتی در برنامه‌های آتی قرار دارد.

۸- تفاهم‌نامه شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران به منظور بررسی تولید NBR.

۹- تفاهم‌نامه شرکت دوده صنعتی پارس با مرکز نوآوری رادیناس با بررسی تجربه موفق شرکت‌های پیشتاز بین‌المللی در زمینه تولید کربن به روش پیرولیز پلاسما و از آنجا مرکز نوآوری که تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران اجازه دستیابی به این دانش را نمی‌دهد لذا با اجرای طرح پایلوت و در ادامه رسیدن به دانش فنی در این حوزه ایران جز زمره کشورهایی می‌شود که به این دانش فنی مهم دست پیدا خواهد کرد و نیز از آلودگی‌های زیست محیطی و جرایم بین‌المللی آتی نیز در امان خواهد ماند.

  • منبع خبر : پایگاه خبری سازمان تأمین‌ اجتماعی