شهردار تهران با بیان این که امسال ۲۸ موقعیت برای ساخت پارکینگ در پایتخت در نظر گرفته‌ایم، گفت: از این میزان عملیات احداث ۵ موقعیت آغاز شده‌ است.

گویای خبر – به گزارش پایگاه خبری شهر، صبح امروز- شنبه ششم خرداد ۱۴۰۲- آیین کلنگ‌زنی ساخت پارکینگ طبقاتی بیمارستان شریعتی در پنجاه و هفتمین رویداد امید و افتخار برگزار شد.

علیرضا زاکانی شهردار پایتخت در این مراسم پیرامون برنامه شهرداری برای ساخت پارکینگ در تهران گفت: امسال ۲۸ موقعیت برای ساخت پارکینگ در نظر گرفته‌ایم که از این میزان عملیات احداث ۵ موقعیت آغاز شده‌ است.

زاکانی افزود: ساخت پارکینگ بیمارستان امام خمینی(ره) از قبل آغاز شده‌ بود و ما صرفاً درصدد طبقاتی کردن و اضافه تجهیزات به آن هستیم. پارکینگ بیمارستان شریعتی نیز در زمینی به مساحت بالغ بر ۵هزار متر مربع و به صورت مکانیزه ساخته‌ خواهد شد، این پارکینگ تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی در ادامه گفت : اعتبار لازم برای ساخت پارکینگ شریعتی ۳۸۰ میلیارد تومان است و افتتاح آن باعث کاهش حجم ترافیک‌ خودرویی خیابان جلال آل‌احمد نیز می‌شود.

شهردار در پایان تاکید کرد: آغاز و انتهای پروژه‌های شهرداری تهران مشخص است و زمان افتتاح پروژه‌های شهری را به مردم اعلام ‌می‌کنیم اما برای آن پیوست زمانی نداریم. پیش‌بینی می‌شود اگر سایر پارکینگ‌های مد نظرمان به صورت مکانیزه ساخته شوند به ظرفیت پارک حدود ده هزار خودرو برسیم.

  • منبع خبر :  پایگاه خبری شهر