رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: در ارتباط با آمادگی برای سیل در سازمان مدیریت بحران اقدامات خوبی انجام شده و آمادگی‌های قبل از حادثه و کنترل مسیل‌های عبور سیل و زیرساخت‌های امدادرسانی در مرحله اولیه پیش‌بینی شده است.

گویای خبر – به گزارش پایگاه خبری شهر، سردار غلامرضا جلالی در حاشیه جلسه ستاد مدیریت بحران شهر تهران در جمع خبرنگاران با بیان این که در خصوص آمادگی تهران برای سیل پیش بینی شده توسط سازمان هواشناسی، اظهار کرد: خوشبختانه اولین جلسه کمیته پدافند غیرعامل شهرداری تهران تشکیل شد و کارگروه‌هایی که مسئولیت‌های مختلف را بر اساس برنامه پدافند شهری شهر تهران بر عهده داشتند، انتخاب شدند.

رئیس پدافند غیرعامل کشور با بیان این که گزارش خوبی از سوی رئیس مرکز مطالعات در رابطه با برنامه مطالعاتی پدافند غیرعامل شهرداری تهران ارائه شد، تصریح کرد: تأکید شهردار تهران بر این بود که مطالعات به برنامه‌های اجرایی تبدیل شود. با توجه به این که مطالعات زیرساختی بوده و برای بر طرف کردن مخاطرات تهیه شده است، امیدواریم به صورت ریز و با جزئیات برای سال ۱۴۰۱ و سال های آتی نیز پیش بینی شود که مخاطرات و آسیب‌پذیری‌های شهری را یک به یک برطرف کنیم و مطالعات به صورت دقیق تبدیل به برنامه شود.

وی در ادامه یادآور شد: در ارتباط با آمادگی برای سیل در سازمان مدیریت بحران اقدامات خوبی انجام شده و آمادگی‌های قبل از حادثه و کنترل مسیل‌های عبور سیل و زیرساخت‌های امدادرسانی در مرحله اولیه پیش‌بینی شده که امیدواریم در مراحل بعدی نیز تقویت و دنبال شود.

  • منبع خبر :  پایگاه خبری شهر