رییس پلیس پیشگیری از تایید و تصویب اجرای طرح رتبه‌بندی کلانتران توسط فرمانده کل انتظامی کشور خبرداد.

 گویای خبر – به گزارش خبرگزاری آنا، سردار مهدی معصوم بیگی در خصوص جزئیات و اهداف اجرای طرح رتبه بندی کلانتران اظهارداشت: کلانتری‌ها به عنوان خط مقدم و نخستین لایه تماس با مردم در ارائه خدمات انتظامی و پیشگیری از وقوع جرایم دارای جایگاه و ویژگی‌های منحصر به فردی هستند که همواره نیازمند توجه و تقویت همه جانبه‌اند. گستره سرزمینی، تنوع ارائه خدمات قضائی، انتظامی و مددکاری اجتماعی به آحاد مردم، تعامل روزمره با نهادها و سازمان‌ها، انجام ماموریت‌های متعدد، مستمر و لحظه به لحظه و پیشگیری و مقابله با انواع آسیب‌ها و ناهنجاری‌ها بیانگر مسئولیت‌های مهم، خطیر و حساس کلانتری‌ها و جایگاه متفاوت و البته ممتاز آن‌ها است.

معصوم بیگی ادامه داد:‌ از زمان راه‌اندازی قرارگاه مرکزی تحول کوپ در انتظامی کشور اقدامات ارزشمند متعددی در راستای اعتلای همه جانبه جایگاه کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها از هوشمندسازی خدمات تا افزایش فوق العاده ویژه مشاغل خاص کلانتری، فرماندهی انتظامی بخش و یگان امداد صورت گرفته است. در ادامه روند ایجاد تحول در این مراکز با مد نظر قرار دادن کارکردهای ویژه کلانتری‌ها در حوزه نظم و امنیت، مصمم شدیم تا انگیزه و توان مدیریتی کلانتران بر اساس مولفه‌ها و شاخص‌های مرتبط و تاثیرگذار در این حوزه را ارتقاء دهیم.

رئیس پلیس پیشگیری ادامه داد: معتقد هستیم نظام فرماندهی و مدیریت در کلانتری‌ها به عنوان یکی از مولفه‌های کلیدی در ارتقای توان ماموریتی و عملیاتی کلانتری باید از پویایی و کارآمدی لازم برخوردار باشد همچنین افراد شاخص و توانمند عهده دار این مسئولیت خطیر باشند تا ماموریت‌های کلانتری به احسن وجه انجام و مطالبات مردم پاسخ داده شود.

وی تقویت حرفه‌ای گرایی، توان مدیریتی و هویت بخشی به مشاغل کلانتری را هدف اصلی از پیش بینی و اجرای طرح «رتبه بندی کلانتران» عنوان کرد و گفت: با چنین دیدگاهی پلیس پیشگیری تدوین طرح رتبه‌بندی کلانتران را از سال گذشته و با همکاری معاونت طرح و برنامه و بودجه انتظامی کشور در دستورکار قرار داد که پس از بررسی‌های کارشناسی و تایید و تصویب آن از سوی سردار فرمانده کل انتظامی کشور اجرای آزمایشی این طرح به مدت یک سال ظرف روزهای آتی ابلاغ و به مرحله اجرا گذارده خواهد شد.

رییس پلیس پیشگیری با بیان اینکه فرآیند اجرا و شرایط رتبه بندی کلانتران در چهار سطح ویژه تا رتبه های اول، دوم و سوم در قالب دستورالعمل تهیه شده است، افزود: کلیدی ترین عنصر کلانتری، رئیس و کارکنان آن است، لذا تدبیر کلی در این دستورالعمل بر این امر استوار است تا هم‌زمان با ارتقاء بعد معنوی خدمت رسانی به مردم ابعاد مادی زحمات روسای کلانتری نیز جبران و تامین شود.

بر اساس اعلام سایت پلیس، معصوم بیگی خاطرنشان کرد: طرح رتبه بندی کلانتران از جمله کارهای زیربنایی در حوزه تحول کوپ‌ها محسوب می‌شود که گام موثری در راستای تعیین مسیر شغلی و رو به پیشرفت روسا و فرماندهان کوپ‌ها برداشته شده است.

  • منبع خبر : خبرگزاری آنا