مجمع عمومی عادی سالانه منتهی به دوره سال مالی ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ شرکت نفت ایرانول با حضور حدود ۹۰ درصد سهامداران امروز در سالن همایش‌های تلاش وزارت کار برگزار شد.

به گزارش گویای خبر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت نفت ایرانول، در این جلسه پس از ارایه گزارش هیات‌مدیره به مجمع عمومی، مهندس عیسی اسحاقی مدیرعامل شرکت نفت ایرانول ضمن خیرمقدم به سهامداران گفت: متاسفانه صنعت روانکار سال سختی را پشت سر گذاشت  و فشارهای زیادی به این صنعت از ناحیه کاهش قیمت جهانی محصولات، افزایش قیمت خوراک از ارز ترجیحی به ارز نیمایی، عدم افزایش قیمت انواع روغن موتور، افزایش ده برابری عوارض صادراتی و… وارده شده و امیدواریم در سال جاری این موانع برداشته و این صنعت بتواند در ارایه خدمات مطلوب‌تر گام‌هایی را بردارد.

وی افزود: خوشبختانه در سالی که توسط مقام معظم رهبری مزین به «افزایش تولید با مشارکت مردم» شده است همکاران من در شرکت نفت ایرانول توانسته‌اند در سه ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل علی‌رغم ۲۰ روز اورهال برخی واحدها، تولید را حدود ۵۰ درصد، فروش مقداری حدود ۵۰ درصد و فروش مبلغی را ۶۷ درصد از ۲۷۰۰ میلیارد تومان به ۴۶۰۰ میلیارد تومان افزایش دهند. 

وی اجرای طرح‌های توسعه‌ای را از مهم‌ترین برنامه‌های شرکت اعلام کرد و گفت: فاز نخست پروژه بهبود راندمان پالایشگاه روغن‌سازی تهران ایرانول پس از سال‌ها، بالاخره راه‌اندازی و آماده افتتاح می‌باشد.

اسحاقی تاکید کرد: در فاز نخست این پروژه سالانه ۱۱ میلیون لیتر افزایش تولید روغن پایه از محصولات اسلاک وکس گرفته شده و وکس باقی‌مانده نیز با کیفیت بهتر مواجه خواهد شد. که سالانه بالغ بر ۴ میلیون دلار سودآوری برای شرکت خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت نفت ایرانول پروژه یوتیلیتی تهران، بهبود راندمان پالایشگاه ایرانول آبادان و ساخت دفتر مرکزی در پالایشگاه ایرانول تهران و چندین پروژه کوچک را از دیگر طرح‌های توسعه‌ای شرکت ذکر کرد.

اسحاقی به اصلاح سبد محصولات همراه با طراحی و تولید محصولات جدید اشاره کرد و گفت: در خردادماه سال جاری علاوه بر بازطراحی لوگو شرکت، سه محصول جدید به بازار عرضه شد و سبد محصولات نیز اصلاح گردید.

وی به افزایش ۱۵۰ درصدی در مبلغ و مقدار صادرات در سه ماهه اول سال جاری اشاره کرد و همکاری با شرکت‌های دانش بنیان دانشگاهی، راه‌اندازی کمیته حقوقی و وصول مطالبات، خودکفایی در تولید ظروف را از دیگر برنامه‌های شرکت در سال جاری اعلام کرد.

همچنین مهندس اسحاقی در این مجمع به پرسش‌های سهامداران پاسخ داد که برنامه‌های شرکت مورد تاکید و استقبال سهامداران قرار گرفت.

شایان ذکر است در مجمع امروز شرکت نفت ایرانول و با رای سهامداران شرانول، همچنین صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به ۱۴۰۲/۱۲/۲۹، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی، انتخاب روزنامه کثیر‌الانتشار، تعیین حق حضور اعضای غیرموظف هیات‌مدیره و تعیین پاداش هیات‌مدیره مورد تایید و تصویب قرار گرفت و در پایان مجمع رای به تقسیم ۱۹ هزار میلیارد ریال  سود داد که به ازای هر سهم ۹۵۰۰ تعلق گرفت.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت نفت ایرانول