اعلام فراخوان مقاله سی و دومین همایش بانکداری اسلامی، سی‌ودومین همایش بانکداری اسلامی مطابق سنوات گذشته و مقارن با هفته بانکداری اسلامی با عنوان «نظارت و تطبیق شرعی در بانکداری اسلامی؛ مبانی نظری، تجارب جهانی و توصیه های سیاستی» در نیمه نخست شهریور ماه سال جاری و به صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش گویای خبر به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی،علاقه‌مندان و صاحبنظران علمی تا ۱۵ مردادماه ۱۴۰۱ مهلت دارند نسبت به ارسال اصل مقالات خود، در خصوص موضوع و محورهای همایش طبق فراخوان اعلامی به دبیرخانه همایش (موسسه عالی آموزش بانکداری ایران)، اقدام کنند.

ذکر این نکته ضروری است که همایش سال جاری در پنج محور «ماهیت، ضرورت و کارکرد نظارت و تطبیق شرعی»، «تجارت بین‌المللی نظارت و تطبیق شرعی»، «آسیب‌شناسی نظارت و تطبیق در نظام بانکداری بدون ربای کشور»، «نهادها، ابزارهای مالی و زیرساخت‌های لازم برای ارتقا نظارت موثر بانکی» و «استانداردها و اصول بین‌المللی نظارت و تطبیق در بانکداری» برگزار می‌شود.

خاطر نشان می‌شود، علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه ارسال و پذیرش مقاله به پرتال سی‌ودومین همایش بانکداری اسلامی به آدرس conference.ibi.ac.ir مراجعه کنند.

گفتنی است همایش سالیانه بانکداری اسلامی، در هفته بانکداری، مقارن با تصویب قانون عملیات بانکداری بدون ربا، طی سی و یک سال گذشته برگزار شده و این همایش فرصت مناسبی برای بسط دانش بانکداری، تضارب افکار بین صاحب نظران داخلی و خارجی و هم افزایی میان آنان است. مخاطبان اصلی این همایش، مدیران، کارشناسان ارشد نظام مالی و بانکی کشور و اندیشمندان حوزه و دانشگاه هستند. علاوه بر این آخرین دستاوردهای مطالعات و پژوهش‌ها در حوزه علوم بانکداری و مالی اسلامی در قالب سخنرانی، ارائه مقاله و میزگرد تخصصی در این رویداد ارائه می‌شود.

لازم به توضیح است دستاوردهای علمی همایش، همه ساله به صورت کتاب مجموعه مقالات و سخنرانی‌ها در اختیار عموم علاقمندان قرار گرفته که مرجع ارزشمندی برای مطالعات و پژوهش‌های آتی است.

1

  • منبع خبر : بانک مرکزی