افزایش دو برابری بودجه حفظ و مرمت ۳۵ هزار بنای تاریخی در کشور، وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی گفت: با همکاری دولت و مجلس شورای اسلامی، بودجه حفظ و مرمت ۳۵ هزار بنای تاریخی در کشور افزایش ۷۸درصدی داشته است.

به گزارش گویای خبر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مهندس سید عزت‌الله ضرغامی در حاشیه بازدید از مجموعه جهانی تخت جمشید با اعلام این خبر افزود: با همکاری دولت و مجلس شورای اسلامی، بودجه حفظ و مرمت ۳۵هزار بنای تاریخی در کشور افزایش ۷۸درصدی داشته است.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اضافه کرد: این رقم در مقایسه با سال‌های گذشته افزایش دو برابری داشته است.

ضرغامی ادامه داد: مجموعه جهانی تخت جمشید یک ظرفیت بسیار بزرگ برای کشور است که از اولویت‌های مهم ردیف بودجه امسال برای حفظ، مرمت و نگهداری است که مبلغ آن تا یک ماه آینده ابلاغ خواهد شد.

او از تنظیم اساس نامه قانون صندوق احیا و توسعه بناهای تاریخی و تصویب آن در دولت خبرداد و افزود: بر این اساس دولت می‌تواند از کمک‌های مردمی و هدایای داخلی و خارجی برای احیا و مرمت بناهای تاریخی استفاده کند.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: تاکنون برای استفاده از این منابع اعتباری وزارت میراث فرهنگی منع قانونی داشته است که بزودی این اساس نامه تنظیم و ابلاغ خواهد شد.

ضرغامی از مرمت و بازسازی مجموعه تاریخی آب رکنی در مسیر شیراز به تخت جمشید خبر داد.

  • منبع خبر : خبرگزاری صدا و سیما