مدیرکل نام‌نویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تأمین‌ اجتماعی گفت: امکان محاسبه و پرداخت حق‌بیمه کارگران ساختمانی در سامانه غیرحضوری سازمان تأمین‌ اجتماعی به نشانی es.tamin.ir به­ صورت برخط با هدف افزایش سطح رضایت‌مندی و تکریم بیمه‌شدگان کارگر ساختمانی و با استفاده از دستاوردهای دانش فناوری اطلاعات، فراهم شده است.

 گویای خبر – به گزارش پایگاه خبری سازمان تأمین‌ اجتماعی، محمد محمدی اظهار داشت: این ظرفیت با توجه به طراحی و پیاده‌سازی سیستم جامع متمرکز کارگران ساختمانی که کلیه فعالیت­‌های مرتبط با امور پذیرش، استعلام، بازرسی، پرداخت حق بیمه و تولید سابقه را به طور متمرکز پوشش می‌­دهد، فراهم شده و موجب تسهیل در پرداخت حق بیمه کارگران ساختمانی خواهد شد.

محمدی ادامه داد: کارگران ساختمانی تحت پوشش بیمه تأمین‌ اجتماعی می­‌توانند در صورت داشتن کارت مهارت فنی معتبر و تائید اشتغال در کارهای ساختمانی، با مراجعه به درگاه اینترنتی سازمان تأمین‌ اجتماعی و از طریق منوی «بیمه‌شدگان – کارگران ساختمانی – پرداخت حق‌بیمه» نسبت به پرداخت حق بیمه ماه جاری، ماه قبل و سه ماه آینده اقدام کنند.

وی افزود: کارگران ساختمانی برای پرداخت برخط حق‌بیمه می‌­بایست ابتدا نسبت به ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در سامانه غیرحضوری سازمان تامین‌ اجتماعی مطابق راهنمای موجود در سایت رسمی سازمان به نشانی www.tamin.ir اقدام نمایند. لازم به ذکر است تنها شرایط ایجاد حساب کاربری در سامانه es.tamin.ir داشتن سیم‌کارت همراه به نام شخص بیمه‌شده است.

  • منبع خبر : پایگاه خبری سازمان تأمین‌ اجتماعی