پس از گذشت سه هفته از آغاز طرح هوشمندسازی یارانه آرد کشور در استان های زنجان و قزوین، این بار در استان فارس ‌به عنوان یکی از مهم‌ترین استان‌ها این طرح اجرایی شد.

به گزارش گویای خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ طرح هوشمندسازی یارانه نان از حدود سه هفته پیش به صورت آزمایشی در نانوایی‌های زنجان به اجرا درآمده که از اهداف این طرح می‌توان به جلوگیری از قاچاق آرد و توزیع عادلانه یارانه‌ها اشاره کرد و آن طور که مسئولان استانی اذعان داشتند پس از گذشت سه هفته از آغاز این طرح در استان زنجان بیشتر نانوایی‌های این شهر به سیستم هوشمندسازی یارانه نان متصل شدند و در استان قزوین به عنوان دومین استان این طرح به اجرا درآمد.

این طرح بعد از دو استان زنجان و قزوین، این بار در استان فارس ‌به عنوان یکی از مهم‌ترین استان‌های اجرای آزمایشی طرح هوشمندسازی یارانه آرد کشور اجرایی شد.

وزیر اقتصاد در گزارشی نحوه از اجرای آزمایشی طرح نان در استان فارس اظهار داشت: برای اجرای این طرح جلساتی با استاندار، مدیران اقتصادی و  فعالان اقتصادی برگزار شد تا ضمن رفع مشکلات پیش ‌رو، همه مسئولان را برای اجرای طرح توجیه کرده باشیم.

‌احسان خاندوزی یکی از مهم‌ترین نکات جالب اجرای این طرح را امکان نظارت برخط دانست و افزود: با اجرای آزمایشی طرح هوشمندسازی یارانه آرد، این امکان برای مسئولان ‌فراهم ‌می‌شود ‌تا از قاچاق منابع ‌‌جلوگیری کنند.

وی با بیان این که در دولت سیزدهم با جارای طرح اجرای آزمایشی ‌هوشمندسازی یارانه آرد به سمت حکمرانی هوشمند متبنی بر اطلاعات اقتصاد که شایسته نخبگان و نظام اطلاعاتی و مالی کشور است حرکت می‌کنیم، تصریح کرد: با اجرای این طرح امکان فرار و ضر‌به ‌به سفره اقتصادی مردم به حداقل خواهد رسید.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم