اهدای ۲۶ دستگاه آمبولانس به مراکز درمانی مناطق محروم کشور، رئیس بنیاد مستضعفان در مراسمی از خرید و تجهیز ٢۶ دستگاه آمبولانس و اهدای آنها به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای اعزام به مراکز درمانی مناطق محروم کشور خبر داد.

به گزارش گویای خبر به نقل از ایرنا، «سید پرویز فتاح» رئیس بنیاد مستضعفان در آیین واگذاری ٢۶ دستگاه آمبولانس تجهیز شده به مناطق محروم کشور اظهار داشت: یکی از خدماتی که بنیاد مستضعفان در سال‌های گذشته و به ویژه در ایام کرونا در سطح کشور به خصوص مناطق محروم ارائه کرده، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی است.

رییس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه این آمبولانس‌ها بر اساس نیاز وزارت بهداشت اقدام به ارائه این خدمات کرده است، گفت: این آمبولانس ها به سفارش بنیاد مستضعفان از کارخانجات داخلی خریداری و تجهیز شده است و از امروز در اختیار وزارت بهداشت و مراکز جامع سلامت در مناطق محروم قرار می‌گیرد.

فتاح ادامه داد: با توجه به واگذاری امروز ۲۶ دستگاه آمبولانس با تجهیزات کامل به وزارت بهداشت، تعداد آمبولانس‌های اهدایی بنیاد مستضعفان به وزارت بهداشت به ۶۱ دستگاه رسید.

رییس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه تمام این آمبولانس‌ها تجهیز شده‌اند و برخی از آنها مجهز به تجهیزات آی‌سی‌یو هستند، افزود: بنیاد مستضعفان برای خرید هر دستگاه آمبولانس مبلغ ۱.۵ میلیارد تومان و برای تجهیز هریک از آنها بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه کرده و بنیاد مستضعفان جمعا بیش از ۵۲ میلیارد تومان برای اهدای این آمبولانس ها هزینه کرده است.

فتاح با بیان اینکه برخی از این آمبولانس‌ها در اختیار مراکز جامع سلامت بنیاد مستضعفان در مناطق مختلف کشور قرار خواهد گرفت، گفت: در حال حاضر ۴۱ مرکز جامع سلامت توسط بنیاد احداث شده است که از امروز هر کدام از این مراکز به یک یا دو آمبولانس مجهز خواهند شد و مابقی آمبولانس‌ها به مناطق در نظر گرفته شده که همگی جزو مناطق محروم هستند اعزام می شوند.

  • منبع خبر : ایرنا