محمد حسن اسدی طاری

ایستگاهی برای هوشمندی، چند سالی ست که چهره ایستگاه های اتوبوس شهر تهران تغییر کرده و پس از بازسازی ها و بهسازی ها در کشیدن تصویر زیباتر از شهر نقش موثری ایفا کردند. اگر چه مدتهاست از این بازسازی ها می گذرد و این سازه شهری که در باد و باران و آفتاب سرپناه مسافران اتوبوس های حمل و نقل شهری ست، به دست فراموشی سپرده شده و در خوش بینانه ترین حالت از پیرایش ظاهری آن ها خبری نیست.

به گزارش گویای خبر به نقل از ارتباط امروز، یکی از مهمترین تحولاتی که در این سازه ها ایجاد شد علاوه بر جذابیت های بصری، مکانیسم هوشمند سازی و بهره برداری از فناوری در جهت اطلاع رسانی به مسافران مستقر در ایستکاه ها بود که البته تا حدودی هم موثر بود. نمایشگرهایی که مسیر حرکت اتوبوس و ساعت حرکت آن ها را نشان می داد و سیستم اطلاع رسانی با استفاده از پیام کوتاه.

برای این منظور بر اساس دستورالعمل باید کد ایستگاه را به سامانه پیامکی شرکت واحد ارسال کرد تا از زمان رسیدن اتوبوس بعدی مطلع شد. اما مدتی ست ظاهرا این سرویس یا این سامانه از دسترس خارج شده است. زمانی که نویسنده این یادداشت در حال استفاده از این سرویس بود، تعدادی از مسافران حاضر در ایستگاه گفتند در چند ایستگاه این سرویس را آزمایش کرده اند و پاسخی نگرفته اند.

البته من هم پاسخی از سامانه اعلام زمان انتظار برای اتوبوس بعدی در ایستگاه دریافت نکردم که تصاویر آن را مشاهده می کنید.

به امید پاسخگویی مدیران سخت کوش شرکت واحد اتوبوسرانی

  • منبع خبر : ارتباط امروز