مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اعلام کرد: برف و شرایط جوی مانع فعالیت فرودگاه‌ها نشده است.

 

به گزارش گویای خبر به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، حمیدرضا سیدی معاون وزیر، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: بارش برف و یخ‌زدگی تا به این لحظه مانع فعالیت فرودگاه‌های کشور نشده است.

سیدی افزود: با تلاش مجاهدانه همکاران فرودگاهی، تمامی فرودگاه‌های کشور عملیاتی هستند و در ۲۴ ساعت گذشته یک هزار و ۴۷۶ پرواز داخلی و بین‌المللی انجام شده است.

وی در خصوص ایجاد تأخیر احتمالی در برخی پروازها، گفت: با توجه به شرایط جوی ناپایدار و لزوم رعایت ایمنی هوانوردی و حفظ سلامت مسافران ممکن است در برخی نقاط به دلیل کاهش دید ناشی از مه، پروازها دچار تاخیر یا لغو شوند با این وجود فرودگاه‌ها عملیاتی و باز هستند.

سیدی با اشاره به وجود دستگاه‌های کمک ناوبری پیشرفته در برخی فرودگاه‌های کشور نیز خاطرنشان کرد: دید لازم برای خلبان ۵۰۰۰ متر است که به واسطه دستگاه‌های کمک ناوبری موجود تا ۸۰۰ متر نیز امکان نشست و برخاست در فرودگاه‌های دارای این دستگاه‌ها فراهم است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها خطاب به مسافرانی که در روزهای آینده سفر هوایی در پیش دارند، گفت: مسافران از طریق تماس با سامانه ۱۹۹ و نیز مراجعه به سایت شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در جریان جزئیات آخرین وضعیت فرودگاه‌ها قرار بگیرند.

وی در پایان گفت: در حال حاضر هیچ مشکلی در فرودگاه‌ها وجود ندارد اما در صورت تغییرات جوی و کاهش دید احتمال لغو یا تاخیر پرواز وجود دارد که اطلاع‌رسانی این موضوع برعهده شرکت‌های هواپیمایی است.

  • منبع خبر : شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران