برنامه‌های نوروزی برج میلاد، مدیرعامل برج میلاد با تشریح برنامه‌های نوروزی این مجموعه فرهنگی گفت: جشنواره نوروزگار در ادامه جشنواره‌های نوروزی سال‌های گذشته برج میلاد و با هدف پرکردن اوقات فراغت شهروندان و مسافران نوروزی پایتخت و همچنین معرفی امکانات تفریحی جدید این مجموعه از ۲۵ اسفند آغاز شد.

به گزارش گویای خبر به نقل از ایرنا ، عباس حیدری افزود: امسال با توجه به واکسیناسیون گسترده شهروندان و کمتر شدن آمار همه گیری ویروس کرونا، امکان برگزاری این جشنواره برای شهروندان و مسافران نوروزی پایتخت فراهم شده است و امیدواریم بتوانیم در سال جدید میزبان خوبی برای بازدیدکنندگان باشیم.

وی در تشریح برنامه‌های نوروزی برج میلاد که با مشارکت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و ستاد گردشگری شهر تهران است، افزود: جشنواره نوروزگار از ۲۵ اسفند ماه با فضاسازی نوروزی در بخش‌های مختلف برج میلاد همچون چیدمان سفره هفت سین در زیرگذر برج میلاد آغاز شد.

مدیرعامل برج میلاد با بیان این که مراسم تحویل سال از محل برج میلاد از شبکه اول و پنج سیما پخش می شود، ادامه داد: نمایشگاه آداب و رسوم ایرانی با رویکرد همگرایی تمامی اقوام ایرانی، نمایشگاهی با عنوان «آداب و رسوم اقوام ایرانی» با حضور هنرمندان و نمایش صنایع دستی و سوغات شهرهای ایران در طول جشنواره برگزار می‌شود.

حیدری به برپایی کارگاه اسباب بازی‌های ایرانی اشاره و تصریح کرد: در این جشنواره به همه اقشار در همه سنین توجه شده است  و بر این اساس نمایشگاه اسباب بازی‌های موثر در رشد جسمی و ذهنی کودکان، آشنایی  تولیدکنندگان متناسب با نیازهایشان، ارایه و معرفی آخرین دستاوردهای تولید کنندگان داخلی و ترویج مبانی اصول ارتباطی، آگاهانه یکپارچه سازی فعالیت‌های حوزه اسباب بازی از جمله اهداف این بخش از جشنواره است.

وی افزود: همچنین برای کودکان دیگر برنامه‌هایی همچون برگزاری جنگ کودک در سالن نمایشگاهی برج میلاد، بازی‌های هیجانی و میدانی در محوطه برج ، برپایی بازی‌های خانواده محور از دیگر اقدامات ما برای کودکان در ایام جشنواره است.

مدیرعامل برج میلاد با بیان اینکه جشنواره موسیقی اقوام ایرانی در گذرگاه این مجموعه  برگزار می‌شود، گفت: توجه به هنرمندان عرصه‌های مختلف از جمله موسیقی فولکلور نیز در دستور کار ما قرار گرفت و به همین دلیل بخشی از جشنواره به اجرای گروه‌های موسیقی اقوام مانند قشقایی، لر، بختیاری، کرد، بوشهری، آذری، گیلکی، خراسانی، شیرازی، مازندرانی، ترکمن و … اختصاص پیدا کرده است که از ساعت ۱۰ الی ۲۳ در ساعت‌های مشخصی برای بازدیدکنندگان در محوطه و استیج گذرگاه برج میلاد اجرا خواهند داشت.

حیدری اجرای جُنگ‌های شبانه با حضور عموم مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی را از دیگر بخش های جشنواره نوروزی ۱۴۰۱ برج میلاد اعلام و تصریح کرد: ویژه برنامه‌هایی را نیز با حضور مردم تدارک دیده‌ایم که بخشی از این برنامه‌ها با مشارکت سازمان صدا و سیما بوده و بصورت زنده از شبکه‌های مختلف پخش می‌شود. از جمله این برنامه‌ها می‌توان «بهار جان» شبکه پنج، آغاز تحویل سال جدید از شبکه های یک و پنج، انتخاب چهره‌های مردمی سال با اجرای علی ضیا در برنامه فرمول یک که در برج میلاد ضبط و پخش می شود.

وی یادآور شد: جشن نیمه شعبان و برپای نورافشانی به مناسبت میلاد حضرت ولی عصر (عج) و جشن روز ملی جمهوری اسلامی از دیگر برنامه‌های مشارکتی برج میلاد، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی و سازمان صدا و سیما بوده است.

مدیرعامل برج میلاد در توضیحات تکمیلی اخبار جشنواره گفت: برپایی کارگاه‌های هنری با حضور هنرمندان در رشته‌های نقاشی و طراحی آداب و رسوم سنتی در ایام نوروز از بخش‌های دیگر جشنواره نوروزی برج میلاد است.

حیدری در ادامه به اجرای برنامه‌های رادیویی در برج میلاد اشاره کرد و اظهار داشت: شبکه‌های مختلف رادیویی از جمله رادیو تهران، رادیو جوان، رادیو جشنواره به صورت زنده اخبار جشنواره را با مرکزیت این مجموعه پوشش می‌دهند.

وی افزود: تمامی بازدیدکنندگان و شهروندان باید پروتکل‌های بهداشتی را در طول بازدید از برج میلاد و بازدید از جشنواره رعایت کنند و همچنین در پایان بازدید می‌توانند در نظرسنجی ما شرکت کنند تا بتوانیم کاستی‌های مورد نظر شهروندان را در سال‌های آینده رفع کنیم.

  • منبع خبر : ایرنا