شرکت راه‌آهن از استرداد کل بهای بلیت به عنوان خسارت تاخیر مسافران قطار تهران- مشهد که شب گذشته در ایستگاه فریمان متوقف شد خبر داد.

به گزارش گویای خبر به نقل از ایرنا، شرکت راه‌آهن در اطلاعیه دوم که امروز (جمعه) منتشر شد، توضیح داد:به دنبال سرمای بسیار شدید هوا در منطقه فریمان استان خراسان رضوی در شب گذشته و با وجود تمام تلاش‌های انجام شده، تعدادی از قطارهای مسافری متوقف و یا با تاخیر به حرکت خود ادامه دادند.

راه آهن جمهوری اسلامی ایران ضمن عذرخواهی از مسافرین این قطارها در اطلاعیه‌ای اعلام‌ کرد: با اعلام شرایط ویژه دمایی کشور علاوه بر تشکیل ستاد مدیریت بحران در مناطق سردسیر کشور از جمله اداره کل راه‌آهن خراسان رضوی طی روزهای گذشته، در ساعات اولیه بامداد امروز نیز ستاد مدیریت بحران راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با حضور مدیرعامل و مدیران ارشد به منظور ساماندهی مسافرین و پی‌گیری رفع فوری مشکل تاخیر و توقف تعدادی از قطارهای مسافری و بررسی تمهیدات لازم جهت اعزام قطارهای روز جاری تشکیل شد.

بر اساس این خبر سرمای بسیار شدید هوا در منطقه فریمان استان خراسان رضوی موجب توقف برخی از قطارهای مسافری در ایستگاه‌های فریمان، ابومسلم و تربت شد که با تصمیمات اتخاذ شده در ستاد مدیریت بحران از شب گذشته هماهنگی جهت تغییر ساعت اعزام سایر قطارهای این محور، تامین لکوموتیو امداد و مولد برق به منظور تامین گرمایش و روشنایی به عمل آمد.

همچنین برای یکی از قطارهای متوقف، با هماهنگی انجام شده اتوبوس‌های امدادی تامین و از مسافرین نیز پذیرایی بعمل آمد.

راه آهن در این اطلاعیه اعلام کرده است: استرداد کل بهای بلیت به عنوان خسارت تاخیر به مسافران این قطار(قطار ف ۲ به شماره ۳۶۸) انجام خواهد شد.

  • منبع خبر : ایرنا