فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) گفت: با آغاز حفاری فاز یک خط ۱۰ مترو تهران و اقدامات آینده برای تکمیل آن، در برنامه چهار یا پنج ساله، این پروژه آماده بهره‌برداری خواهد شد.

گویای خبر – به گزارش پایگاه خبری شهر، سردار سید حسین هوش‌السادات در حاشیه آیین انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک شهرداری تهران و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) برای احداث خط ۱۰ مترو و آغاز مونتاژ دستگاه حفاری تونل مکانیزه این خط در جمع خبرنگاران با بیان این که امروز عملیات مونتاژ تی بی ام برای حفاری خط ۱۰ مترو تهران آغاز شد، اظهار کرد: در ادامه با مونتاژ دستگاه دوم در دو مسیر مقابل هم شامل یک مسیر به سمت میدان کتاب و یک مسیر به سمت وردآورد، حفاری فاز یک خط ۱۰ مترو که بیش از ۱۴.۵ کیلومتر است، آغاز خواهد شد و در برنامه چهار یا پنج‌ساله این پروژه آماده بهره‌برداری خواهد شد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با بیان این که دو دستگاه تی بی ام فعال خواهد شد، خاطرنشان کرد: یک دستگاه به سمت شرق و دیگری به سمت غرب است که امیدواریم این طرح با سرعت بیشتری به اتمام برسد.

وی ادامه داد: قرارگاه تاکنون اعتباراتی دریافت نکرده و از محل امکانات خود برای تجهیز کارگاه، امور را پیش برده است. در خصوص تأمین منابع مالی طبق تفاهم‌نامه با شهرداری اقدامات لازم انجام خواهد شد.

سردار هوش السادات با اعلام این که عمده اقدامات توسط جوانان نخبه ایرانی انجام می‌شود و به بیگانگان وابستگی نداریم، تصریح کرد: مونتاژ این دستگاه‌ها توسط کشورهای خارجی انجام می‌شد اما امروز نیروهای داخلی این امر را انجام می‌دهند و تعمیرات و نگهداری تمام دستگاه‌ها در داخل کشور صورت می‌گیرد.

وی افزود: حفاری که مسائل پیچیده‌ای دارد از لحاظ اجرایی و بررسی و اقدامات برای نگهداری به طور کامل توسط نیروهای داخلی انجام می‌شود.

  • منبع خبر : پایگاه خبری شهر