وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: به مناسبت هفته دولت، ۳۲۳ پروژه راه و شهرسازی با اعتباری ریالی بیش از ۱۸ هزار میلیارد تومان و اعتبار ارزی ۴.۲۳ میلیون یورو به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش گویای خبر به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی امروز ، با تبریک فرارسیدن هفته دولت ضمن‌ گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام دولت، بویژه شهیدان رجایی و باهنر، تصریح کرد: در این هفته از ۲۳۷ کیلومتر آزادراه و بزرگراه و راه اصلی، ۴۰۰ کیلومتر راه روستایی، ۱۵۰ کیلومتر ایمن‌سازی راه‌ها، احداث ۱۷ باب راهدارخانه و پایانه مرزی بهره‌برداری می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: ۱۰۶ کیلومتر خط دوم ریلی، بیش از ۴۰ پروژه در بنادر شمال و جنوب کشور با اعتبار ریالی و ارزی در هفته دولت ۱۴۰۱ افتتاح و بهره‌برداری خواهد شد.

وی بیان کرد: در حوزه مسکن و شهرسازی نیز ۵۴ پروژه در شهرهای جدید سراسر کشور از جمله احداث مدرسه‌، ساختمان‌های تجاری، شبکه فاضلاب و فضاهای ورزشی افتتاح خواهد شد.

قاسمی یادآور شد: در حوزه شرکت بازآفرینی شهری بهره‌برداری از ۴۹ پروژه احداث پارک، سالن ورزشی، کتابخانه، کلانتری، شبکه آب و فاضلاب، آسفالت انواع معابر و مرمت بافت‌های فرسوده و محلات در هفته دولت ۱۴۰۱ آغاز خواهد شد.

وی در پایان از افتتاح حدود ۱۰۰ طرح در ادارات راه و شهرسازی استان ها خبر داد.

  • منبع خبر : پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی