نفرات برتر نمایشگاه رویداد ملی صنایع‌دستی با موضوع جنگل‌های هیرکانی، چهارشنبه ۲ شهریور ۱۴۰۱ در مراسمی با حضور مریم جلالی معاون صنایع‌ دستی وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی تجلیل می‌شوند.

گویای خبر – به گزارش میراث‌ آریا،  نمایشگاه رویداد ملی صنایع‌دستی با موضوع جنگل‌های هیرکانی با مشارکت استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و سمنان از ۲۹ مرداد در محل ساختمان مرکزی این وزارتخانه آغاز شده و تا پایان هفته جاری ادامه دارد.

معاونت صنایع‌ دستی وزرات میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی و اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان گیلان مسئولیت دبیرخانه این رویداد را بر عهده داشتند.

این نمایشگاه با توجه به اهمیت منابع طبیعی و نقش فعالان، هنرمندان و صنعتگران صنایع‌ دستی در حفاظت از تنوع زیستی و فرهنگی، تولید محصولات صنایع‌ دستی با رویکرد توسعه پایدار برگزار شد و در همین ارتباط از پنج نفر از برگزیدگان این نمایشگاه تجلیل به عمل خواهد آمد.

معرفی و ترویج شهرها و روستاهای جهانی و ملی منطقه‌ جغرافیایی و فرهنگی جنگل‌های هیرکانی و طراحی محصولات جدید منطبق با رویکرد توسعه پایدار، استفاده خردمندانه از منابع طبیعی و حمایت از گونه‌های نادر و در حال انقراض گیاهی و جانوری، تعامل پایدار انسان و طبیعت در هنرهای سنتی و صنایع‌ دستی، اتخاذ رویکرد توسعه پایدار در تجاری‌سازی، بسته‌بندی و تقویت ارزش افزوده محصولات صنایع دستی و هنرهای دستی، تأکید بر ارزش و کاربردی‌سازی دانش بومی دوستدار طبیعت در تولید محصولات هر منطقه و تولید محصولات بومی صنایع‌ دستی جوامع محلی جنگل‌های هیرکانی با تأکید بر حفاظت از محیط زیست و فرهنگ بومی از اهداف این نمایشگاه است.

  • منبع خبر : میراث‌ آریا