قیمت سکه و طلا در هفته سوم بهمن ماه ۱۴۰۰ از ابتدای هفته سیر نزولی داشت و روزانه شاهد کاهش بهای فلز زرد در بازار بودیم.

به گزارش گویای خبر به نقل از ایرنا، بررسی بازار سکه و طلا در هفته سوم بهمن ماه حاکی از آن است که قیمت سکه و طلا در ابتدای هفته کاهشی بود و این سیر نزولی در طول هفته نیز ادامه داشت و روزانه کاهش قیمت‌ها را شاهد بودیم.

سکه طرح جدید روز ابتدایی هفته را کاهشی آغاز کرد و با ۳۲۰ هزار تومان کاهش قیمت با رقم ۱۱ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان معامله شد. در دومین روز هفته بهای سکه افت اندک ۳۰ هزار تومانی داشت.

کاهش بهای سکه در روزهای دوشنبه و سه شنبه به ترتیب ۳۰ هزار تومان و ۱۳۰ هزار تومان کاهش قیمت داشت. قیمت سکه روز دوشنبه برابر ۱۱ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان و سه‌شنبه ۱۱ میلیون و ۵۹۰ هزار تومان بود.

قیمت سکه در روز چهارشنبه ۹۰ هزار تومان افزایش یافت و با رقم ۱۱ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان معامله می‌شد. بهای سکه در روز پایانی هفته نیز برابر ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بود.

نوسان قیمت‌ها در بازار طلای خام در هفته گذشته نیز قابل توجه بود و بر مدار نزولی بود، به این صورت که روز شنبه و یکشنبه به ترتیب برابر یک میلیون و ۱۷۷ هزار تومان و یک میلیون و ۱۷۵هزار تومان قیمت گذاری شد.

روز دوشنبه هر گرم طلای خام با نرخ روز شنبه یعنی ۱ میلیون و ۱۷۷ هزار تومان معامله‌ می‌شد. اما روز سه‌شنبه کاهش قیمت ۱۸ هزارتومانی داشت و با رقم ۱ میلیون و ۱۵۹ هزار تومان و چهارشنبه یک میلیون و ۱۶۵ هزار تومان داد و ستد می‌شد. آخرین روز هفته قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار برابر یک میلیون و ۱۶۵ هزار تومان بود.

روز شنبه هر مثقال طلا پنج میلیون و ۱۰۱ هزار تومان بود و فردای آن روز به نرخ پنج میلیون و ۹۳ هزار هم رسید. روز دوشنبه هر مثقال طلا پنج میلیون و ۱۰۲ میلیون تومان داد و ستد می‌شد. سه‌شنبه شاهد کاهش ۹۰ هزار تومانی هر مثقال طلا و فروش آن با بهای پنج میلیون و ۲۳ هزار تومان بودیم. هر مثقال طلا روز چهارشنبه با نرخ مصوب پنج میلیون و ۵۰ هزار تومان و پنجشنبه پنج میلیون و ۵۰ هزار تومان معامله‌می‌شد.

برپایه این گزارش، قیمت اُنس جهانی طلا در هفته گذشته در محدوده یک‌هزار و ۸۲۶  دلار نوسان داشت.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره تحولات بازار سکه و طلا گفت: هفته گذشته انس جهانی طلا سیر صعودی داشت و با ۲۴ دلار  افزایش قیمت در روز گذشته به یک هزار و ۸۳۳ دلار. رسید و این فزایش به دلیل افزایش قیمت نفت و تحولات سیاسی اوکراین بود.

محمد کشتی آرای افزود: برخلاف افزایش قیمت انس جهانی نرخ ارز در کشور  همچنان سیر نزولی داشته است و این امر موجب شد که افزایش انس جهانی را پوشش دهد و در نتیجه ما شاهد کاهش قیمت فلز زرد در کشور باشیم.

وی اظهارداشت: در آخرین معاملات روز گذشته سکه طرح جدید ۴۶۰ هزار تومان، هر مثقال طلای آب شده نیز ۲۰۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۷ هزار تومان کاهش قیمت داشت.

نایب رئیسی اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: حباب سکه در طول هفته نوسان زیادی داشت اما در آخرین نرخ آن ۱۶۰  هزار تومان بود که نسبت به ابتدای هفته ۱۰ هزار تومان کاهش داشت.

وی گفت: نرخ ارز در طول هفته ۷۲۰ تومان کاهش داشت که موجب کاهش بهای فلز زرد در کشور شد و به موجب و سیر نزولی قیمت‌ها در بازار طلا داد و ستد ها با احتیاط انجام می‌شد و تقاضا کاهش یافت.

  • منبع خبر : ایرنا