مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه پیرو انتشار خبری با عنوان «حقوق دریافتی راهبران متروی تهران ماهیانه ۲۵ تا ۴۰ میلیون است»، تکذیبیه‌ای را منتشر کرد.

به گزارش گویای خبر به نقل از پایگاه خبری شهر، در حاشیه بازدید از روند اورهال و نوسازی قطارهای شهری تهران در محل پایانه صادقیه که با حضور جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد؛ مجید رستمی قائم‌مقام عملیات شرکت بهره‌برداری متروی تهران در پاسخ به خبرنگار تسنیم درباره حقوق چهل میلیون‌ تومانی راهبران متروی تهران تأکید کردند که این رقم اشتباه است و راهبران محترم متروی تهران با توجه به میزان اضافه‌کار بالا، سختی کار و سنوات شغلی تا ۲۵ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند.

وی افزود: بدون اضافه‌کار، راهبران مترو بین ۹ تا ۱۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرند و جای تعجب دارد که چه طور خبرنگار محترم آن رسانه حقوق ۴۰ میلیون‌ تومانی را تیتر کرده‌اند؟
در واقع با توجه به کمبود راهبر قطار در متروی تهران، این کارکنان بایستی با توجه به شیفتی بودن به‌جای ۲۰ روز گاهاً بدون تعطیلی بین ۲۸ تا ۲۹ روز و حتی در ماه‌های خاص تا ۳۰ روز، سرکار حضور یابند که این امر باعث اضافه‌کار بالایی می‌شود و حقوق‌شان را تا ۲۵ میلیون تومان افزایش می‌دهد.
رستمی یادآور شد: آن دسته از راهبران قدیمی که در آستانه بازنشستگی قرار دارند، در سال پایانی خدمت خود بیشترین دریافتی را با توجه به گروه و سنوات شغلی دریافت می‌کنند که حدود ۲۸ تا ۳۰ میلیون تومان است.
وی گفت: ساعت کاری این پرسنل بین ۹ تا ۱۲ ساعت در روز است و با توجه به اضافه‌کاری، سختی کار و مزایا، حقوق ماهیانه دریافتی آن‌ها محاسبه می‌شود. ضمن آن که سقف بالاترین حقوق پرداختی در شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه مترو به ۴۰ میلیون تومان نمی‌رسد.
متأسفانه، انتشار این خبر نادرست در خبرگزاری تسنیم، جدا از به‌ اشتباه انداختن افکار عمومی، سبب دلخوری و گلایه به حق جامعه محترم راهبری متروی تهران و حومه شده است که علی‌رغم کار سخت، پرمسئولیت و حساسی که برعهده دارند اکنون آماج طعنه نادرست برای میزان حقوقی قرار گرفته‌اند که در واقعیت هیچ‌کدام از آن‌ها چنین مبلغی را دریافت نمی‌کنند؛ امیدواریم تصحیح این اشتباه به نحو شایسته در آن رسانه محترم صورت گیرد.

  • منبع خبر : پایگاه خبری شهر