بانک ملت موفق شد در دی‌‌ماه امسال نیز جایگاه نخست خود را در بسیاری از شاخص‌‌ها در بین بانک‌‌های بورسی حفظ کند.

به گزارش گویای خبر به نقل از روابط عمومی بانک ملت، این بانک در نسبت تسهیلات به سپرده‌های هزینه‎‌زا (کل ریال و ارز)، با بهبود عملکرد و ثبت مقدار ۱۹۱٫۲۷ درصد در دی‌‎ماه سال جاری همانند سال گذشته، موفق به کسب جایگاه نخست در بین بانک‌های بورسی شده که حاکی از رشد ۱۳ درصدی در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته است.
در نسبت سپرده‌های غیر هزینه‌زا به کل سپرده‌ها نیز بانک ملت با بهبود عملکرد و ثبت مقدار ۴۴٫۱۵ درصد در دی‌ماه سال جاری همچون سال ۱۴۰۰، موفق به کسب جایگاه نخست در بین بانک‌های بورسی شده که ننشان‌دهنده رشد ۳۰ درصدی در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته است.
بانک ملت در نسبت نرخ موثر سپرده‌های بلند مدت ریالی هم با ثبت مقدار ۱۶٫۴۲ درصد در دی‌ماه سال جاری، جایگاه نخست را در بین بانک‌ های بورسی از آن خود کرده است.
همچنین  این بانک خصوصی شده در نسبت نرخ مؤثر سپرده‌‎های کوتاه‌مدت (ارز و ریال) با ثبت مقدار ۴٫۸۱ درصد در دی‌ماه سال جاری روی سکوی نخست بانک‎‌های بورسی قرار گرفته است.
نسبت حاشیه سود (تراز عملیاتی به درآمد تسهیلات ریالی) دیگر شاخصی است که بانک ملت با ثبت مقدار ۴۱٫۷۴ درصد در دی‌ماه سال جاری رتبه نخست را بین بانک‎‌های بورسی کسب کرده است.

  • منبع خبر : بانک ملت