رئیس مرکز ملی فرش ایران اعلام کرد که خانه خلاق فرش استان کردستان با تلاش و همت بخش خصوصی و بعد از یک‌سال برنامه‌ریزی و پی‌گیری‌های سازمان صمت استان کردستان، راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش گویای خبر به نقل از روابط عمومی سازمان صمت استان کردستان، «فرحناز رافع» رئیس مرکز ملی فرش ایران، ضمن بیان مطلب فوق گفت: انتظار می‌رود با راه‌اندازی این مرکز، شاهد رشد خلاقیت و نوآوری در کل زنجیره به خصوص حوزه فرش باشیم.

وی با اشاره به این که تقویت حوزه فرش نیازمند حمایت و جذب جوانان غیور و با ایده‌های خلاق است، افزود: باید از ظرفیت و توانایی جوانان در امر فروش فرش به جد بهره گرفت تا شاهد رونق و توسعه فرش استان باشیم.

رئیس مرکز ملی فرش ایران با بیان این که از تمام تولید کنندگان فرش دستباف حمایت می‌کنیم، یادآور شد: فعالان این حوزه باید تلاش کنند تا این هنر و صنعت زیبا و ارزشمند احیا شود و به نسل‌های بعدی انتقال یابد.

رافع با اشاره به نام‌گذاری یک روز در تقویم رسمی کشور به نام روز فرش، گفت: دیگر اقدامات مهم این نهاد برگزاری نمایشگاه‌هایی در ایران با حضور رئیس جمهورهای کشورهای خارجی برای معرفی این هنر بوده است.

گفتنی است بازدید از کارگاه‌های فرش دستباف سنندج یکی دیگر از برنامه‌های این سفر بوده و رئیس مرکز ملی فرش کشور در جریان سفر به استان کردستان از ۲ کارگاه تولید فرش دستباف سنندج بازدید کرد.

  • منبع خبر : روابط عمومی سازمان صمت استان کردستان