مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان گفت: دبیرستان فروغ رشت به هنرستان هنرهای زیبا تبدیل می‌شود.

به گزارش گویای خبر به نقل از میراث‌ آریا، ولی جهانی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان گفت: بر اساس تفاهم‌نامه منقعد شده با اداره‌کل آموزش و پرورش و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان مقرر شد مدرسه فروغ در فاز اول به هنرستان هنرهای زیبا تبدیل شده و مرمت و بازسازی آن زیر نظر کارشناسان اداره‌کل میراث‌فرهنگی گیلان انجام و طرح احیا و مرمت بنا از سوی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تهیه شود.

 او در ادامه افزود: در خصوص نحوه مرمت این بنای تاریخی ارزشمند با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان بحث و تبادل نظر صورت گرفت و قرار است در طی مدت شش ماه اداره کل ارشاد اسلامی با نظارت این اداره‌کل عملیات مرمت این مدرسه را انجام دهد.

 جهانی یادآور شد: این بنای تاریخی در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده است و طی سنوات گذشته اداره‌کل میراث‌فرهنگی گیلان بابت مرمت اضطراری آن بیش از ۱میلیارد تومان هزینه کرده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان با اشاره به ماده ۹۸ برنامه ششم توسعه دولت گفت: تمام دستگاه‌های دولتی موظف هستند، بناهای تاریخی تحت تملک خود را تغییر کاربری داده و یا به بخش خصوصی واگذار کنند.

  • منبع خبر : میراث آریا