معاون پرورشی و فرهنگی‌ وزارت آموزش و پرورش گفت: سامانه‌ای در حال راه‌اندازی است که تمام اطلاعات اردوگاه‌ها در آن ثبت شود امیدوارم بتوانیم از فضاهای اردوگاه‌ها برای استفاده دانش‌آموزان بهره لازم را ببریم.

 گویای خبر – به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت آموزش و پرورش، اصغر باقرزاده در جلسه مشترک با وزارت جهاد کشاورزی که در راستای بهینه‌سازی فضاهای سبز و اردوگاه‌ها برگزار شد، اظهار کرد: وزیر آموزش و پرورش برنامه‌ای را تحت عنوان انسجام در داخل و ارتباط با بیرون سرلوحه کار خود قرار داده است ما نیز این سیاست را به عنوان یک سیاست جدی دنبال می‌کنیم.

وی افزود: سامانه‌ای در حال راه‌اندازی است که تمام اطلاعات اردوگاه‌ها در آن ثبت شود، امیدواریم بتوانیم از فضاهای اردوگاه‌ها برای استفاده از دانش‌آموزان بهره لازم را ببریم.

باقرزاده گفت: اصل تربیت در اردوگاه‌ها اتفاق می‌افتد. هدف اصلی ما این است که از این طریق دانش‌آموزان را آموزش دهیم و مهارت‌های مختلف را به آنان بیاموزیم‌.

فعالیت اداره‌کل فرهنگی هنری براساس ۲ اصل خواهد بود

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی نیز در این جلسه اظهار کرد: حرکت اداره‌کل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی برای به سرانجام رساندن فعالیت‌ها، بر اساس سیاست‌گذاری و تسهیل‌گری؛ مدل‌سازی خواهد بود.

عباس مهاجر افزود: باید به صورت عملیاتی بر اساس شاخص‌های مشخص از اردوگاه‌های کشوری و برخی از اردوگاه‌های استانی بازدید کرد و از شرایط فضای آموزشی آنان اطلاعاتی به دست آورد.

اردوگاه‌ها؛ بهترین مکان برای فرصت‌سازی

رضا قمرزاده مشاور معاون پرورشی و فرهنگی وزیر نیز در ادامه جلسه گفت: بهترین مکان که می‌توان از تهدیدها فرصت ساخت اردوگاه‌ها هستند بنابراین  باید از این فرصت استفاده کرد.

وی همچنین در ادامه اضافه کرد: اردوگاه‌ها باید نماد گردشگری و فرهنگ‌های بومی استان‌ها باشند. قمرزاده پیشنهاد داد اردوگاه‌ها را به مرکز عرضه محصولات فرهنگی استان‌های مختلف و یا مرکز ارائه دستاوردهای دانش‌آموزان تبدیل کرد.

گفتنی است، در این جلسه پیرامون جزئیات شرایط و ویژگی‌های ۴ اردوگاه‌ کشوری همچنین اردوگاه‌های استانی بحث و گفت و گو شد.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت آموزش و پرورش