شبکه اجتماعی صوتی کلاب هاوس (Clubhouse) که در دوران اوج پاندمی کووید محبوبیت زیادی پیدا کرده بود، اکنون با راه‌اندازی محفل‌های خصوصی به نام «خانه‌ها» (Houses)، درصدد ایجاد تحولاتی در این پلتفرم است.

به گزارش گویای خبر به نقل از ایسنا، امکانات جدید کلاب هاوس به هر شخص یا گروهی امکان می‌دهد «خانه» خود را در این پلتفرم ایجاد کند. کاربران می‌توانند برای ایجاد «خانه‌ها»، تقاضا کنند اما کلاب هاوس اعلام کرده که موافقت با «خانه‌ها» جدید، به آهستگی صورت می‌گیرد تا این شرکت از بازخوردها، آموخته و این محصولات را مطابق با نظرات اصلاح کند.

در صفحه ورود به کلاب هاوس، آمده است: «خانه‌ها» را راهروهای خصوصی برای افراد مورد علاقه‌تان بدانید. می‌توانید هر زمان که بخواهید، از اتاقی به اتاق دیگر بروید، دوستانتان را یافته و با آنها دیدار کنید. «خانه‌ها» معمولا زمان ملاقات منظمی دارند و هر فردی، چند دوست انتخاب می‌کند و «خانه‌ها» با انتخاب افرادی که به آنها اعتماد دارید، رشد می‌کنند. یا اگر می‌خواهید می‌توانید آنها را بسته نگه دارید.

سخنگوی کلاب هاوس در ایمیلی به وب سایت تک کرانچ گفت: این شرکت محصول جدید خود را خصوصی‌تر از «کلاب‌ها» می‌داند زیرا «خانه‌ها» از طریق دعوت ساخته می‌شوند و هر شخصی در یک «خانه‌» می‌تواند یک اتاق را در داخل «خانه‌» برنامه‌ریزی کند در حالی که «کلاب‌ها»، عمومی‌تر هستند و به روی هر شخصی که برای ورود به آنها درخواست کند، باز هستند. این شرکت «خانه‌ها» را یک مهمانی شام با دوستانتان می‌بیند و «کلاب‌ها»، رویدادها و برنامه‌هایی هستند که در شهرتان برگزار می‌شوند.

پل دیویسون، مدیرعامل کلاب هاوس، این تغییر را در یک رشته توییت اعلام و خاطر نشان کرد هر «خانه»، هویت، فرهنگ و مقررات نظارت بر محتوای خاص خود را دارد. این پلتفرم با تقسیم کلاب هاوس به کلاب هاوس‌های زیاد، قادر خواهد بود به چند مسئله رسیدگی کند. کلاب هاوس به بیش از یک گروه خدمات‌رسانی می‌کند و همه نمی‌خواهند راجب یک موضوع مشابه صحبت می‌کنند که به معنای دشوار بودن یافتن اتاق‌های مناسب است. وی حتی گفت محفل‌ها باید بتوانند به محفل‌های جدیدی تقسیم شوند.

در صفحه ورود برای ایجاد یک «خانه»، از کاربران نام و نام کاربری کلاب هاوس خواسته می‌شود. سپس کاربران باید نام «خانه» خود و توصیف آن برای دیگران را انتخاب کرده و مشخص کنند چه کسانی را می‌خواهند به عنوان اعضای تشکیل دهنده «خانه»، دعوت کنند.

صوت زنده در دوران پاندمی که مردم سراسر جهان به دلیل قرنطینه، در خانه محبوس شده بودند، محبوبیت یافت. تب کلاب هاوس باعث شد توییتر و مِتا، محصولات مشابه را راه‌اندازی کنند. اما با برداشته شدن محدودیت‌های کرونایی و امکان برگزاری رویدادهای حضوری، کلاب هاوس به دنبال راه‌های جدیدی برای حفظ کاربرانش بوده است. این شبکه اجتماعی صوتی اخیرا بازی‌های درون برنامه‌ای راه‌اندازی کرده و قابلیت چت متنی را در اتاق‌های صوتی خود افزوده است.

بر اساس گزارش تک کرانچ، امکانات جدید کلاب هاوس، واضح است که با هدف حفظ کاربران و احتمالا جذب کاربران جدید، عرضه می‌شود. کلاب هاوس با راه‌اندازی محفل‌های خصوصی، به دنبال رقابت با پلتفرم‌هایی مانند دیسکورد است. معرفی «خانه‌ها»، ممکن است کاربران را با وعده دسترسی به گروه‌های کوچکتر و گزینش شده، ترغیب کند به کلاب هاوس برگردند.

  • منبع خبر : ایسنا