وزیر بهداشت در پیامی به مناسبت روز جهانی بهداشت عنوان کرد تمام محافل سیاستگذاری سلامت بر این باورند که راه حل مشکلات نظام سلامت از معبر بهداشت و توسعه خدمات بهداشتی می گذرد.

به گزارش گویای خبر به نقل از ایلنا، در متن پیام بهرام عین اللهی به مناسبت روز جهانی بهداشت آمده است: « ۱۸ فروردین، هرسال بعنوان روز جهانی بهداشت به ابعاد مهم بهداشت جهانی در سطح کشورها می پردازد. تمام محافل سیاستگذاری سلامت بر این باورند، راه حل مشکلات نظام سلامت از معبر بهداشت و توسعه خدمات بهداشتی می گذرد. توجه به سبک زندگی سالم و مشارکت مردم، افزایش خودمراقبتی، توجه به اقتصاد سلامت، عدالت در سلامت و سیاستگذاری مبتنی بر پیشگیری و بهداشت، مهمترین شاکله های توسعه سلامت هستند.

در جمهوری اسلامی ایران نیز، برنامه های بخش بهداشت طی سال های متمادی به عنوان موفق ترین بخش های نظام سلامت مطرح بوده است و همان طور که رهبر معظم انقلاب تاکید فرمودند، برنامه نظام سلامت دولت سیزدهم، تحقق عدالت در سلامت و تقویت شبکه های بهداشت کشور خواهد بود تا بتوانیم در تمام حوزه های بهداشتی، شاهد پیشرفت و توسعه باشیم.

جامعه خدوم بهداشت ایران در روستاها و شهرهای کشور به عنوان اصلی ترین متولیان ارائه خدمات بهداشت در کشور، از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون دستاوردهای متعددی در زمینه های مختلف سلامت برای کشور رقم زده اند و منجر به سربلندی کشور عزیزمان شدند. در ایام پاندمی کووید ۱۹ نیز، همپا با تلاشگران و جهادگران عرصه درمان، جامعه بهداشت ایران نیز ضمن تقدیم شهدای گرانقدر برای سلامت مردم، توانستند در ابعاد مختلف، در خطه اول مبارزه با این بیماری تلاش کنند. به طوری که ضمن توجه به رعایت پروتکل ها در صنایع و محیط های مختلف، در گام اخیر، نیروهای خدوم بخش بهداشت توانستند میلیون ها دُز واکسن را در شرایط کاملا ایمن و تخصصی در کنار سایر گروه‌های جهادی و همیار سلامت، به مردم ایران تزریق کنند که باعث کاهش بروز بستری، ابتلا و فوت در هموطنان شد.

اینجانب ضمن تبریک روز جهانی بهداشت به تمام جامعه بهداشتی کشور و درود به شهدای گرانقدر این حوزه، برای تمام تلاشگران عرصه بهداشت آرزوی سلامتی و شادکامی دارم و امیدواریم بتوانیم در جهت تحقق مطالبات، تقویت جایگاه نیروهای بخش بهداشت و توجه به توسعه خدمات بهداشتی با کیفیت برای مردم ایران طی سال ۱۴۰۱ گام برداریم.»

  • منبع خبر : ایلنا