علی استاد هاشمی، رییس کل بیمه مرکزی، یونس مظلومی مدیرعامل بیمه تعاون، محسن پورکیانی دبیرکل سندیکای بیمه‌گران به همراه هیات همراه به منظور دیدار با مدیران استانی، افتتاح ساختمان مرکزی بیمه تعاون سرپرستی آذربایجان شرقی و حضور در همایش تخصصی بیمه تعاون صبح چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ به تبریز سفر کردند.

به گزارش گویای خبر به نقل از روابط عمومی بیمه تعاون، طی این سفر علی استاد هاشمی دیداری با حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی داشت و ضمن اشاره به تاریخچه عملکرد ۸۰ ساله بیمه کشور، گفت: در حال حاضر ۴۱ شرکت بیمه تجاری در کشور فعال هستند که یکی از آن‌ها کاملا دولتی بقیه کاملا خصوصی یا نیمه دولتی هستند.

وی با اشاره به این‌که این شرکت‌ها فعالیت‌های مختلف عمومی و تخصصی دارند، افزود: بالای ۳۰۰ هزار نفر افراد در تخصص‌های مختلف مشغول در بیمه‌های فعال در حال کار هستند.

همچنین امام جمعه تبریز خطاب به رییس کل بیمه مرکزی با بیان این‌که صنعت بیمه یکی از حلقه‌های اصلی توسعه ملی کشور است، گفت: شرکت‌های بیمه فعال در بازار صنعت بیمه در راستای وظایف و ماموریت اصلی نقش مجموعه پشتیبانی صنایع مختلف کشور را دارند و یکی از حلقه‌های اصلی توسعه ملی کشور صنعت بیمه است.

این گزارش می‌افزاید، در ادامه روز اول سفر رییس کل بیمه مرکزی و دبیرکل سندیکای بیمه‌گران و مدیرعامل بیمه تعاون به دیدار مالک رحمتی استان‌دار آذربایجان شرقی رفتند و در این گفتگو به نقش بیمه در حمایت از صنایع بزرگ و کوچک اشاره شد.

علی استاد هاشمی، گفت: در سال جاری ۱۱۰ میلیارد تومان پرداختی خسارت به مردم توسط بیمه انجام شده است و همچنین ۷۶ هزار میلیارد تومان حق بیمه از مردم دریافت شده است که ۸۵ درصد آن در قالب خسارت به مردم بازگشت داده شد.

همچنین استان‌دار آذربایجان شرقی در دیدار با رییس‌کل بیمه مرکزی گفت: بیمه آینده زندگی مردم را تامین و تضمین می‌کند.

وی افزود: فعالین صنعت بیمه با روحیه جهادی تلاش می‌کنند و با همین انرژی نیز برای رفع مشکلات تلاش خواهند کرد چرا که بیمه در جای جای زندگی مردم نقش دارد و باید در تمام حوزه‌ها آرامش فکری جامعه را فراهم کند.

این گزارش حاکی است، در ادامه سفر این مسوولان کشوری به دیدار رییس اتاق بازرگانی رفتند و پای صحبت تعدادی از فعالان صنعتی آذربایجان شرقی نشستند و در راستای حل مشکلات واحدهای صنعتی در زمینه بیمه پرداختند.

همچنین عصر ۹ اسفند ۱۴۰۲، نشست خبری رییس بیمه مرکزی، دبیرکل سندیکای بیمه‌گران و مدیرعامل بیمه تعاون با حضور اصحاب رسانه برگزار شد که ضمن اشاره به برگزاری همایش تخصصی بیمه تعاون و افتتاح ساختمان مرکزی این بیمه در تبریز اشاره شد.

شایان ذکر است، در روز دوم سفر و صبح پنجشنبه ۱۰ اسفندماه ۱۴۰۲ همایشی تخصصی با حضور رییس کل بیمه مرکزی، دبیرکل سندیکای بیمه‌گران، مدیرعامل بیمه تعاون، نمایندگان شرکت‌های بیمه‌ای و مسوولان استانی برگزار می‌شود و سپس آیین افتتاح ساختمان مرکزی بیمه تعاون سرپرستی استان آذربایجان شرقی برگزار خواهد شد.

  • منبع خبر : روابط عمومی بیمه تعاون