رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از ساماندهی بیش از ۶۲۰۰ نفر از کارکنان شهرداری‌های کشور، به استثنای شهرداری تهران، در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش گویای خبر به نقل از خبرگزاری مهر، مهدی جمالی نژاد ضمن بیان این خبر از صدور مجوز برای ۵۲۶۱ نیروی قرارداد کار معین در شهرداری‌های ۲۸ استان و کلانشهرهای اصفهان، مشهد، تبریز، شیراز، قم و کرمانشاه از میان واجدین شرایط که به صورت غیرمستقیم در شهرداری‌ها در حوزه ستادی، مناطق و سازمان‌های وابسته در مشاغل کارمندی مشغول به کار بوده اند، بر اساس شاخص‌های تعیین شده شامل مدرک تحصیلی، سابقه خدمت و مصاحبه کتبی، به ترتیب نمره بالاتر و رعایت شرایط احراز در سقف سهمیه تخصیصی سازمان اداری و استخدامی کشور خبر داد.

وی با بیان این که صدور این مجوزها در سال جاری نیز در دستور کار سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور قرار دارد، ابراز امیدواری نمود که با تسریع در ارسال اطلاعات موردنیاز از سوی شهرداری‌ها و استانداری‌ها فرایند تأمین نیروی انسانی متخصص در مشاغل مورد نیاز شهرداری‌ها سرعت گیرد.

جمالی نژاد همچنین گفت: در اجرای ماده ۶ آئین نامه اجرایی قانون نحوه تعدیل نیروی انسانی و در راستای ارج نهادن به سرمایه‌های انسانی و همچنین ایجاد ثبات و امنیت شغلی، افزایش انگیزه خدمتی کارمندان پیمانی شهرداری‌ها و سازمان‌های تابعه نسبت به تبدیل وضعیت استخدامی کارمندان پیمانی واجد شرایط شهرداری‌های کشور شامل بیش از ۹۴۰ نفر در شهرداری‌های استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، زنجان، سیستان و بلوچستان، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، هرمزگان و یزد و کلانشهرهای مشهد و شیراز به رسمی آزمایشی اقدام شده است.

وی اضافه کرد: تبدیل وضعیت استخدامی کارکنان پیمانی شهرداری‌ها به رسمی آزمایشی در صورت دارا بودن شرایط مربوطه، استمرار دارد.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر