یارانه ۲۰۰ هزار تومانی برای خرید از سامانه خرید از کتاب‌فروشی، ویژه افراد کمتر از ۱۸ سال با تکمیل حساب کاربری این سامانه اختصاص پیدا می‌کند.

 

به گزارش گویای خبر به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، امکان خرید کتاب از «سامانه خرید از کتابفروشی» برای افراد زیر ۱۸سال که سیم کارت تلفن همراه به نام آن‌ها ثبت نشده فراهم شده است.

والدینی که فرزندان زیر ۱۸ سال دارند، می‌توانند با مراجعه به «سامانه خرید از کتابفروشی» به نشانی c.ketab.ir در منوی حساب کاربری در بخش مشخصات خانواده، تاریخ تولد و کدملی فرزندان زیر ۱۸ سال را به همراه نام، کدملی و تاریخ تولد پدر را تکمیل کنند. در صورت طی مراحل فوق، یارانه افراد زیر ۱۸ سال به والدین آن‌ها افزوده می‌شود.

بازدید و خرید از «سامانه خرید از کتابفروشی» به صورت ۲۴ ساعته است و به هر کدملی که سیم‌کارت تلفن همراه به نام آن ثبت شده باشد، مبلغ یک‌میلیون ریال یارانه کتاب تعلق می‌گیرد. چنانچه فردی اطلاعات فرزند یا فرزندان زیر ۱۸ سال خود را در این سامانه وارد کند امکان استفاده از یارانه فرزند یا فرزندان نیز برای او فراهم می‌شود؛ به‌عنوان مثال چنانچه فردی اطلاعات یک فرزند زیر ۱۸سال خود را در سامانه وارد کند مبلغ یارانه ۲۰۰ هزارتومان ـ برای خرید تا سقف ۸۰۰ هزار تومان ـ برای او در نظرگرفته می‌شود.

خریداران می‌توانند با مراجعه به «سامانه خرید از کتابفروشی» به نشانی c.ketab.ir ضمن ثبت‌نام، کتاب‌های مورد نظر خود را از کتابفروشی‌های عضو خریداری و با پرداخت صرفا ۸۰۰۰ تومان برای هر بسته پستی از هر نقطه کشور، کتاب‌‌های خریداری شده را در نشانی ثبت شده تحویل بگیرند.

به منظور رونق بیشتر فضای فیزیکی کتابفروشی‌ها امکان فروش حضوری نیز از ششم تا دهم اسفندماه ۱۴۰۱ فراهم شده است و دوستداران کتاب می‌توانند در تاریخ یادشده با مراجعه به کتابفروشی‌های عضو «سامانه‌ خرید از کتابفروشی» از یارانه‌ اختصاص یافته به کد ملی خود استفاده کنند.

بر اساس این گزارش، علاقه‌مندانی که پیش از این در «سامانه خرید از کتابفروشی» ثبت‌نام نکرده‌اند به منظور تسریع در خرید حضوری قبل از حضور در کتابفروشی نسبت به ثبت‌نام در این سامانه اقدام کنند.

خریداران می‌توانند برای دریافت راهنمایی درباره فرآیندهای ثبت‌نام و خرید کتاب از طریق «سامانه خرید از کتابفروشی» همه‌روزه از ساعت ۹ تا ۱۸ با شماره ۹۱۰۰۹۸۹۸-۰۲۱ (مرکز پشتیبانی و پاسخگویی) تماس بگیرند.

  • منبع خبر : خانه کتاب و ادبیات ایران