عکس تزیینی از همشهری آنلاین

عکس تزیینی از همشهری آنلاین

میدان هفت تیر از میادین بزرگ شهر تهران است که به دلایل مختلف از جمله: شاهراه ارتباطی بزرگراه مدرس به مرکز شهر، وجود مراکز خرید و بورس لباس برای اقشار مختلف در زوایای مختلف میدان، تجمع دستفروشان و بساط کالاهای مختلف در شرق میدان، مهمترین مرکز تجمع اعیاد و مناسبتهای مذهبی و… شاهد تردد بسیار زیاد خودرو و عابرین پیاده در محیط میدان است.

به گزارش گویای خبر به نقل از ارتباط امروز، با این وجود تنها یک پل تردد عابرین پیاده در میدان وجود دارد که به دلیل نقطه جغرافیایی گل عابر پیاده در میدان بسیاری از عابرین از آن استفاده نمی کنند. مشاهدات میدانی حاکی از آنست که وجود پل در یکطرف میدان موجب شده است که عابرین عرض میدان را به صورت پیاده و غیر اصولی طی کنند که با وجود راهبندهای ترافیکی در میدان، تردد عابرین غیر اصولی و ناامن است و ممکن است موجب تصادف یا در حالت خوش بینانه کندی عبور و مرور شود.

تعدادی از عابرین مزبور در گفت و گو با خبرنگار ارتباط امروز نسبت به نبود پل عابر در سمت دیگر میدان بر روی ابتدای کریمخان زند ابراز تاسف کردند. به گفته آنها وجود پل عابر پیاده در سمت دیگر میدان هفت تیر موجب می شود که آنها راه کوتاهتری را نسبت به عبور از پل عابر در ضلع مرکزی میدان که همواره پله های پل مزبور خاموش است، برگزینند .

انتظار دارد مدیران محترم شهری در شهرداری منطقه نسبت به اصلاح هندسی عبور و مرور رهگذران از قسمتهای اصلی میدان، تمهیدات بهتری اتخاذ کند؛ که در نهایت منجر به بهبود تردد عابرین و ترافیک میدان می شود.

  • نویسنده : محمد حسن اسدی طاری
  • منبع خبر : ertebatemrooz.ir