مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته (صحا) اعلام کرد که سقف تسهیلات صنایع پیشرفته به ۲۵ میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش گویای خبر به نقل از شاتا نیوز، دومین رویداد ملی ملاصدرا، در روزهای یکم و دوم خردادماه ۱۴۰۲، به‌‌ مناسبت روز ملاصدرا، در دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز شیراز برگزار شد.

نادری‌منش مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته در این نشست اظهار کرد: ارائه تسهیلات با نرخ ترجیحی به بنگاه‌های فعال، صدور ضمانت‌نامه برای این بنگا‌ها و صنایع پیشرفته، حمایت‌هایی است که توسط صندوق صحا صورت می‌گیرد.

وی افزود: یکی از بحث‌های جدی در صندوق علاوه بر تولید صنایع پیشرفته، تولید همه‌جانبه و متوازن در مناطق مختلف کشور و افزایش تعاملات است تا بتوانیم در مناطق مختلف بر اساس توانمندی‌ها و ظرفیت‌هایشان تولید را رونق ببخشیم و چند صنایع‌های‌ تک و بزرگ و پیشرفته را راه‌اندازی کنیم.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته با اشاره به افزایش ۵ برابری سقف اعطای تسهیلات صحا همچنین گفت: سقف تسهیلات صحا به ۲۵ میلیارد تومان رسیده که البته این سقف بسته به منابعی که هر ساله واریز می‌شود در حال افزایش است.

در ادامه، ایزدی مدیرکل صمت استان فارس گفت: رویداد ملاصدرا با هدف حل مسائل و چالش‌ها و همچنین کمک به تجاری‌سازی در حوزه‌ صنعت ایران طراحی شده که در پنج بخش با عناوین: ۱- نوآوری باز: شامل حل‌ مساله، چالش فناوری و تجاری‌سازی، ۲- گام معکوس، ۳- نشست‌های نوآوری، ۴- تأمین نیروی متخصص و ۵- نمایشگاه نوآوری صنعتی در راستای بهره‌گیری از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان (با حضور تعدادی از شرکت دانش بنیان و صنایع پیشرفته در نمایشگاه در محل دانشکده مهندسی و ارائه توانمندی‌ها و ظرفیت‌ها) جهت اشتغال پایدار برگزار شد.

وی افزود: این رویداد با همکاری وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بیش از ۳۰ دانشگاه و شرکت‌ مرتبط برگزار شد، همچنین شش صنعت نفت و پتروشیمی، IT و ICT، الکترونیک، میکروالکترونیک، برق و مخابرات، مکانیک و دریایی، خودروسازی و معدن، صنایع حاضر در این رویداد شرکت داشتند.

مدیرکل صمت استان یزد در ادامه یادآور شد: با توجه به ضرورت تأمین زیرساخت‌های لازم برای توسعه فعالیت صنایع پیشرفته و دانش‌بنیان چنان‌چه شرکت‌های دانش‌بنیان استان مورد حمایت جدی قرار گیرند، به‌طور قطع می‌توانیم ساز و کار مناسبی برای برون رفت از مشکلات اقتصادی رشد تولید و مهار تورم بیابیم.

ایزدی همچنین گفت: توجه به تولیدات صادرات محور با بهره‌مندی از علم، دانش، فناوری و تجهیزات روز دنیا جهت رقابت و حضور مستمر در بازارهای جهانی ضرورت دارد.

در پایان این رویداد با اهدای نشان نوآوری ملاصدرا از صنایع پیشرو و فعال در عرصه توسعه‌ی نوآوری کشور قدردانی شد.

  • منبع خبر : شاتا نیوز