مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق اصفهان، از فعال بودن یک سوم از ظرفیت نامی این نیروگاه و بدون استفاده از سوخت مازوت خبر داد.

 گویای خبر – به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، حسین امنیه عنوان کرد: از سال ۱۳۹۳ تاکنون شیرهای مازوت بویلر واحدهای نیروگاه اصفهان از طرف دادستان وقت پلمب شده و اساساً امکان استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه اصفهان وجود ندارد و از طرفی با توجه به اهمیت مسائل زیست‌محیطی و همچنین به‌ لحاظ فنی و اقتصادی، نیروگاه هیچ تمایلی به استفاده از سوخت مازوت ندارد.
مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق اصفهان ادامه داد: در فصل زمستان به دلیل کاهش دما و به تبع آن افزایش مصرف گاز طبیعی در کشور و با توجه به اولویت تامین مصارف خانگی، شرکت گاز قادر به تامین گاز کافی برای نیروگاه‌ها نیست، با این حال سازمان محیط زیست بر آلایندگی گازهای خروجی از دودکش‌های نیروگاه اصفهان نظارت کامل داشته و کیفیت گاز خروجی، در محدوده مجاز استانداردهای زیست محیطی است.
امنیه تاکید کرد: هاله سفید رنگی که از نیروگاه اصفهان متصاعد است، صرفاً بخار آب سیستم خنک‌کننده برج‌های تر(مرطوب) نیروگاه بوده و در تمام فصول سال هم وجود دارد ولی در فصل سرما و سردی هوا قابل مشاهده است.
مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق اصفهان از مردم درخواست کرد با صرفه‌جویی در مصرف گاز، در تامین سوخت پاک برای نیروگاه‌های کشور مشارکت کنند.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو