معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران گفت: تاکنون چهار هزار میلیارد تومان از دستگاه‌های دولتی طلب داریم که باید در سازمان حسابرسی تایید شود تا بتوانیم جذب کنیم.

به گزارش گویای خبر به نقل از پایگاه خبری شهر، لطف الله فروزنده در یکصد و بیست و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی گزارش حساب درآمد شهرداری منتهی به آذرماه امسال با بیان این که در ۹ ماه ۸۷ درصد بودجه محقق شده است، اظهار کرد: تکلیف ما ۵۰ هزار میلیارد تومان است و ۶۰ هزار میلیارد تومان از اختیارات ما در بخش نقد و غیرنقد خواهد بود که در بخش غیرنقد هشت هزار میلیارد تومان تکلیف داریم و به نظر به ۱۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با اعلام این که بخشی از درآمدها رقم کمی دارد، اما ناشی از کم‌کاری نیست، گفت: دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان عوارض گمرکی پی‌گیری و محقق شد و اقداماتی که قابلیت پی‌گیری داشته باشد، حتما انجام خواهد شد.

وی افزود: چهار هزار میلیارد تومان مطالبات از دستگاه‌های دولتی تاکنون تایید شده که باید در سازمان حسابرسی تایید شود تا بتوانیم جذب کنیم.

فروزنده با بیان این که در بند به بند جدول بودجه مشخص است که افزایش درآمد را شاهد هستیم، یادآور شد: عملکرد پس از ثبت انجام خواهد شد. عملکرد چهار هزار میلیارد تومان بود که حالا به ۱۴ هزار میلیارد تومان رسیده و قطعا در این ماه به ۱۷ هزار میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

وی با اعلام این که ۹ هزار میلیارد تومان به حمل و نقل اعتبار دادیم که منتظریم اسناد آن بازگردد، تصریح کرد: ۷۰ درصد نقدینگی برای پروژه‌های عمرانی مناطق تخصیص داده‌ایم که در مجموع ۵۰۰ میلیارد تومان از ما طلبکارند. سه هزار میلیارد تومان از اسناد مترو باز است که به دنبال تسویه آن هستیم.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با بیان این که منظور شهردار تهران این نبود که بین تحقق درآمد و عملکرد ارتباطی وجود ندارد، گفت: منظور ایشان این بود که جلسه‌ای برگزار شود تا گزارشات در خصوص عملکرد ارائه شود.

  • منبع خبر : پایگاه خبری شهر