فراخوان جذب ایده‌ها و نوآوری‌ها در جهت سرعت دادن به ایجاد ناحیه نوآوری توسعه تجارت منتشر شد.

به گزارش گویای خبر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری ریاست جمهوری با همکاری شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی و سازمان توسعه تجارت ایران طی فراخوانی از صاحبان ایده و طرح‌های نوآورانه دعوت کرده است تا در اجرایی شدن پروژه ایجاد ناحیه نوآوری توسعه تجارت با مجریان این کار، همکاری کنند.

مرکزی که قرار است زمینه ساز ایجاد زنجیره تامین برای توسعه کسب و کارهای دانش‌بنیان و خلاق و صنایع خلاق باشد. همچنین به توسعه صادرات محصولات ایران ساخت و کاهش واردات کمک خواهد کرد. این ناحیه نوآوری کانونی برای جمع شدن کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و خلاق، رشد و تداوم توسعه اقتصادی آنها، ایجاد بازارهای داخلی و خارجی و مزیت رقابتی برای دانش‌بنیان‌ها و خلاق ها خواهد بود.

علاقه‌مندان و صاحبان ایده تا ۳۱ مردادماه سال ۱۴۰۱ برای مشارکت در این فراخوان مهلت دارند. با ایجاد این ناحیه نوآوری؛ توسعه بازار محصولات فناورانه ایرانی در بازارهای داخلی و خارجی، رفع مشکلات فناوری‌های نوپا ایرانی، ایجاد سکویی جهت شتابدهی به صادرات غیرنفتی کشور میسر خواهد شد.

قابل ذکر است به نفرات برتر اول تا سوم به ترتیب ۸۰، ۵۰ و ۳۰ میلیون تومان جایز نقدی اختصاص می‌یابد.

هفته گذشته تفاهم‌نامه همکاری ایجاد نوآوری در نمایشگاه بین‌المللی تهران میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نمایشگاه بین‌المللی تهران امضا شد و این فراخوان هم پیرو همین تفاهم‌نامه و برای استفاده از ظرفیت دانشی و تخصصی افراد و شرکت‌های دارای ایده‌های کاربردی در این زمینه منتشر شده است.

 

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری