نخستین جشنواره ملی و بین‌المللی «ترنج» با موضوع تجلی هنرهای اسلامی در صنایع دستی برگزار می‌شود و به همین منظور فراخوانی برای علاقمندان به شرکت در این جشنواره از اول تا ۳۰ تیرماه در نظر گرفته شده است.

 گویای خبر – به گزارش پایگاه خبری شهر، نخستین جشنواره ملی و بین‌المللی «ترنج» با هدف تجلی هنرهای اسلامی در صنایع دستی در کوشک باغ هنر منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد برگزار می‌شود.
این جشنواره که با همکاری منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد، انجمن بانوان کارآفرین عقیق، سازمان ارتباطات اسلامی و کانون هنری دایا برگزار خواهد شد، طی فراخوانی از هنرمندان جهت ارسال آثار خود از اول تا ۳۰ تیر ماه ۱۴۰۱ دعوت به عمل می‌آورد.
موضوع جشنواره ملی و بین‌المللی «ترنج»، «تجلی هنرهای اسلامی در صنایع دستی» است که علاقمندان می‌توانند با تکنیک و سبک آزاد آثار خود را به صورت تابلو در ابعاد ۵۰ در ۷۰ و آثار حجم و مجسمه خود را حداکثر به طول ۵۰ سانتی‌متر تا پایان  تیر ماه به دبیر خانه همایش ارسال کنند.
علاقمندان در مرحله نخست برای شرکت در جشنواره می‌توانند با شماره دبیر جشنواره ارتباط برقرار کرده و در واتساپ به شماره ۰۹۳۸۶۵۷۳۴۶۲ پیام دهند تا فرم شرکت در جشنواره را دریافت کنند.
لازم به ذکر است؛ پس از اعلام نتایج پذیرفته شدگان در  مرحله نخست با هماهنگی دبیر جشنواره، آثار در تاریخی که متعاقباً اعلام خواهد شد به دبیرخانه متمرکز جشنواره در تهران تحویل داده می‌شود.
گفتنی است؛ در پایان هیات داوران با اهدای گواهینامه معتبر به شرکت‌کنندگان و تقدیر از برگزیدگان در مراسم اختتامیه که در کوشک باغ هنر برگزار خواهد شد اهدای جوایز و قدردانی از هنرمندان شرکت‌کننده صورت می‌گیرد.
زمان برگزاری اختتامیه جشنواره و اعلام نتایج دوم تا ششم شهریورماه ۱۴۰۱ خواهد بود.

  • منبع خبر : پایگاه خبری شهر