مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین از رتبه چهارم این استان از نظر کاهش تلفات تصادفات جاده ای در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

 

 گویای خبر – به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، جواد حق‌لطفی گفت: استان قزوین با ۲۴۵ کشته در تصادفات برون شهری و راه های روستایی با ۰/۸درصد کاهش نسبت به سال پیش از آن در جایگاه چهارم قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: این رتبه با وجود قرار گرفتن قزوین در مسیر تردد ۱۳ استان کشور و بار ترافیکی سنگین محورهای این استان نشان‌دهنده تلاش و پی گیری جدی راهداری و پلیس راه است.

حق‌لطفی ادامه داد: تلاش بر این است با جذب اعتبارات و اصلاح و حذف نقاط حادثه خیز ضمن کاهش میزان تصادفات و تعداد تلفات و مصدومان رتبه استان نیز در سال‌های آینده ارتقا یابد.

وی، نقش هوشمندسازی جاده ها را نیز در کاهش تصادفات رانندگی موثر دانست و گفت: در حال حاضر ۶۳ دستگاه ترددشمار، ۴۰دوربین ثبت تخلف و ۲۹دستگاه دوربین نظارت تصویری وضعیت تردد را در راه های این استان رصد و پایش می‌کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین همچنین بر ضرورت احداث و گسترش فضاهای مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی نیز تاکید کرد و گفت: در حال حاضر ۳۶ مجتمع خدماتی رفاهی در این استان فعالیت دارند که وجود آنها با انواع خدمات امکان توقف و استراحت رانندگان در بین راه را فراهم کرده و یا در مواقع بحرانی به آنها خدمات ارایه می دهد.

  • منبع خبر : پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی