لزوم توجه جدی به تزریق واکسن سرخک برای کودکان، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به این که سرخک ممکن است با عوارض مغزی همراه باشد، اظهار کرد: بیماری سرخک فقط با تزریق واکسن (دو دز، در یک سالگی و یک و نیم‌ سالگی) قابل پیشگیری است.

 گویای خبر – به گزارش  خبرگزاری آنا، محمدمهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: به‌طور معمول کودکان در برابر بیماری‌های واگیر حساس هستند و ما باید تمام علائم کودکان را به دقت بررسی کنیم.

وی در این باره افزود: سرخک از جمله عفونت‌های ویروسی است که ما نگرانی بیشتری را نسبت به آن نشان می‌دهیم زیرا سرخک مُسری‌ترین بیماری واگیر در دنیا است زیرا عوارض قابل توجهی دارد تا حدی که کودکی که بیماری سرخک دارد، ممکن است عفونت ریوی یا گوش شدیدی را تجربه کند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به این که سرخک ممکن است با عوارض مغزی همراه باشد، اظهار کرد: بیماری سرخک فقط با تزریق واکسن (دو دز، در یک سالگی و یک و نیم‌ سالگی) قابل پیشگیری است ولی متأسفانه برخی افراد تزریق واکسن سرخک را جدی نمی‌گیرند و به همین راحتی در معرض ابتلا به بیماری سرخک هستند.

محمدمهدی گویا تأکید کرد: واکسن سرخک هیچ خطری برای کودک ندارد.

وی در خصوص واکسیناسیون جمعیت مهاجر، توضیح داد: متأسفانه کشورهای افغانستان و پاکستان زیرساخت‌های قوی بهداشتی ندارند و ممکن است واکسیناسیون سرخک را جدی نگیرند اما ایران در تأمین واکسن سرخک کمبود ندارد و برای تزریق واکسن به تمام گروه‌های مورد نیاز پیش‌بینی‌های لازم را انجام داده‌ایم.

  • منبع خبر : خبرگزاری آنا