«نخستین کنگره هوش مصنوعی در علوم پزشکی» ۲۷ تا ۲۹ اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۲ در ۵ محور اصلی برگزار می‌شود.

به گزارش گویای خبر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این رویداد به شکل حضوری و آنلاین و به همت دانشگاه علوم پزشکی هوشمند در جزیره کیش در ۵ محور اصلی «فناوری‌های پیشرفته در حوزه پزشکی»، «هوش مصنوعی در پزشکی»، «سلامت هوشمند»، «راه‌حل‌های هوشمند در حوزه پزشکی» و «سایر موضوعات مرتبط» برگزار خواهد شد.

کنگره هوش مصنوعی در علوم پزشکی موضوعات مختلفی چون «فناوری‌های پیشرفته پزشکی»، «تجهیزات پیشرفته دیجیتال»، «ابزارهای پوشیدنی»، «پردازش پیشرفته داده‌های پزشکی»، «زیست‌پزشکی سامانه‌ای»، «هوش مصنوعی در علوم پزشکی»، «کلینیک پزشکی مجازی»، «تشخیص دقیق و سریع»، «کاهش خطاهای پزشکی»، «بیوپسی مجازی»، «IoMRT»، «سلامت هوشمند»، «ارتقاء سرویس سلامت» و «سلامت همراه» را در اولویت قرار داده است.

«سیستم‌های مراقبتی هوشمند پیشرفته»، «پردازش داده‌های سلامت»، «دسترسی آسان و برابر به سیستم سلامت همگانی»، «راهکارهای پزشکی هوشمند»، «آموزش پزشکی هوشمند»، «سرویس‌های درمان از راه دور»، «سرویس‌های پزشکی شخص محور»، «جلسات مجازی و هوشمند» و «دستیار هوشمند و مجازی» نیز دیگر موضوعات مطرح در این رویداد است.

این کنگره فرصتی منحصر بفرد برای ارائه نتایج نظری، روش شناختی و کاربردی مرتبط با بکارگیری هوش مصنوعی در پزشکی است. از آن جایی که تجهیزات پزشکی مبتنی بر هوش مصنوعی به سرعت در حال تبدیل شدن به راه‌حل‌های انجام‌پذیر برای روش بالینی هستند، تمرکز رویداد پیش رو بر تبادل ایده‌ها و اکتشافات نوین بین پزشکان، اساتید دانشگاه، پژوهشگران بنیادی و صنعت، اپیدمیولوژیست‌ها، دانشمندان کامپیوتر و داده‌ و افراد اجرایی است.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و حضور در این رویداد به این آدرس مراجعه کنند.

  • منبع خبر : معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری