وزیر ارشاد در دیدار اعضای اتحادیه چاپخانه‌داران و فعالان صنعت چاپ از نوسازی صنعت چاپ و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان دارای طرح و برنامه در این حوزه خبر داد.

اسماعیلی: نوسازی و رفع قوانین پیچیده صنعت چاپ اولویت وزارت ارشاد است

به گزارش گویای خبر به نقل از خبرگزاری فارس، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار تعدادی از اعضاء اتحادیه چاپخانه‌داران و فعالان صنعت چاپ و نشر از نوسازی صنعت چاپ و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان دارای طرح و برنامه در این حوزه خبر داد.

اسماعیلی در این دیدار با اشاره به نام‌گذاری سال ۱۴۰۱ از سوی رهبر معظم انقلاب به نام «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین»، تأکید کرد: تلاش ما کمک به رشد این صنعت است.

وی با اشاره به تلاش دولت برای خودکفایی در حوزه کاغذ برای چاپ و نشر افزود: وزارت فرهنگ آمادگی همکاری و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال و دارای طرح در این زمینه را دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که آئین‌نامه‌ها و قوانین حوزه چاپ و نشر نیازمند بازبینی است، تأکید کرد: مقرر شده درباره حوزه چاپ و نشر جلسه‌ای را با وزارت صمت داشته تا کارگروه‌هایی را در حوزه چاپ و نشر با هدف رفع مشکلات و موانع موجود ایجاد کنیم.

اسماعیلی در ادامه اظهار داشت: در حوزه صادرات به ویژه محصولات چاپی نیز به دنبال رفع قوانین پیچیده هستیم.

در این جلسه اعضای اتحادیه چاپخانه‌داران کشور نیز از آمادگی و همکاری‌های لازم برای ارتقاء این صنعت خبر دادند. همچنین کنترل محتوای زمان‌بندی، ضرورت خروج از مرزهای صنعت چاپ ایران برای صادرات محصولات، ایجاد شرایط برابر میان چاپخانه‌های خصوصی با دولتی، بازبینی قوانین و ضوابط گذشته و به روزرسانی آن ها، تصمیم‌های جزیره‌ای دیگر وزارتخانه‌ها از دیگر موضوعات و پیشنهادات حاضران به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بود.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس