به گزارش گویای خبر به نقل از خبرگزاری میراث‌آریا ، ولی جهانی با تبریک فرارسیدن ایام نوروز گفت: بر اساس آمارهای رسمی اعلامی از زمان آغاز به کار ستاد اجرایی خدمات سفرهای نوروزی ۱۴۰۱ تا تاریخ ۲۹ اسفند ماه ماه تعداد بیش از ۴۶۰هزار دستگاه خودرو از طریق مبادی ورودی استان گیلان وارد شدند که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۴۰درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان اضافه کرد: همچنین بر اساس آمارهای رسمی در بازه زمانی ۲۵ اسفند ماه لغایت ۲۹ اسفند تعداد بیش از ۲ میلیون گردشگر نوروزی به صورت زمینی و هوایی استان گیلان مسافرت کردند.

جهانی افزود: از زمان آغاز به کار ستاد اجرایی خدمات سفرهای نوروزی ۱۴۰۱ گیلان تلاش شده است با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی در سطح استان و همکاری فرمانداران شهرستان‌های استان گیلان آمادگی کاملی در میزبانی از مسافران نوروزی ایجاد شود.

او اظهار کرد: خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده و بهبود شرایط بهداشتی ناشی از شیوع بیماری کرونا شاهد رونق گردشگری و صنایع و وابسته در استان گیلان هستیم و اطلاعات ثبت‌شده نشان‌دهنده بیش از ۶۷هزار نفرشب اقامت در مراکز ثابت و موقت اقامتی تدارک دیده شده است.

جهانی تصریح کرد: نظارت بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و نحوه خدمت‌رسانی واحد‌های گردشگری و اقامتی در صدر دستور کار این اداره‌کل قرار داشته و تیم‌های نظارتی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان در قالب چهار اکیپ به صورت شبانه‌روزی در سطح استان به فعالیت خواهند پرداخت.

  • منبع خبر : پایگاه خبری میراث آریا