مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران از ورود دادستانی تهران به موضوع خشکاندن عمدی ۱۳ اصله درخت خبر داد.

گویای خبر – به گزارش پایگاه خبری شهر، علی‌محمد مختاری؛ مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران در حاشیه برگزاری هشتاد و یکمین جلسه شورای شهر تهران که صبح امروز برگزار شد در جمع خبرنگاران و در ارتباط با خشکاندن ۱۳ اصله درخت تنومند و با بن محیط بالا در خیابان ولیعصر (عج) توسط مالک یک ساختمان، اظهار کرد: همانطور که می‌دانید در روزهای گذشته این موضوع در فضای مجازی و رسانه‌ها مطرح شده و حساسیت زیادی را ایجاد کرده است. شهرداری نیز به این موضوع ورود پیدا کرده و پی‌گیر کار است.

وی تصریح کرد: ما نیز نامه‌ای به شهرداری منطقه یک ارسال کرده‌ایم که سریعا اقدامات لازم جهت جلوگیری از ساخت و ساز در این محل توسط مالک گرفته شود و هرگونه فعالیت ساختمانی در این محدوده ممنوع شود.
مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران ادامه داد: همچنین این پرونده به کمیسیون ماده ۷ ارسال شده و روز گذشته جلسه‌ای در مورد این مساله برگزار شد. بر اساس تصمیم اخذ شده قرار شده اعمال ماده ۴ صورت بگیرد.
مختاری با تاکید بر این که مالک عمدا درختان خیابان ولیعصر(عج) را در مقابل ساختمان خود خشکانده، گفت: این مساله جرم محسوب می‌شود و در واقع مالک پلاک ثبتی جرم کرده است. ضمن این که دادستانی نیز به این موضوع وارد شده و حکم توقف هرگونه عملیات ساختمانی در این محدوده صادر و ابلاغ شده است.
وی با بیان این که درختان این خیابان با توجه به بن محیط بالا به عنوان سرمایه ملی در حوزه فضای سبز محسوب می‌شوند، گفت: سازمان بازرسی کشور نیز به این موضوع وارد شده است و خواسته است که برخورد قاطع با این مساله صورت بگیرد.
مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران با بیان این که پرونده این اتفاق در دادستانی شعبه ۳۷ همچنان مفتوح است، گفت: مالک مکلف شده است که ۱۳ اصله درخت را در همان موقعیت و با همان محیط بن بالا بکارد و این مساله از طریق شهرداری و سازمان بوستان‌ها نظارت خواهد شد.
مختاری با بیان این که این درختان دارای محیط بن بالا بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ بوده‌اند، گفت: شهرداری تهران به هیچ عنوان در موضوع قطع درختان و خشکاندن آنها کوتاه نخواهد آمد و با عوامل چنین اقداماتی برخورد خواهد کرد.

  • منبع خبر : پایگاه خبری شهر