وزیر کشور گفت: کار تمدید گذرنامه در مرز عراق، با توجه به شلوغی آن، امکان پذیر نیست و باید زائران اربعین نسبت به تمدید آن پیش از رسیدن به مرز اقدام کنند.

 گویای خبر – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر احمد وحیدی روز یکشنبه در پایان نشست کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین، این مطلب را مطرح کرد.
وی افزود: یکی از کمیته‌های فعال ستاد مرکزی اربعین، کمیته فرهنگی است که جمع گسترده‌ای از فرهیختگان در آن حضور دارند.  برنامه‌های این کمیته استفاده از ظرفیت‌های هنری، تهیه کتاب و مقاله پیش از مراسم و همچنین همایش برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم اربعین است.
گذرنامه در مرز تمدید نمی‌شود
دکتر وحیدی در خصوص گذرنامه هم گفت: در رابطه با برگه تردد با دولت عراق مشغول مذاکره هستیم اما کار تمدید گذرنامه در مرزها، با توجه به شلوغی آن، امکان پذیر نیست و باید زائران اربعین نسبت به تمدید آن پیش از رسیدن به مرز اقدام کنند.
وی با توجه دادن زایران اربعین حسینی (ع) برای ایجاد آمادگی در مواجهه با موج گرمای هوا، اظهار کرد: البته پیش‌بینی مه‌پاش شده و همه موکب‌ها باید خنک‌کننده داشته باشند.
وزیر کشور خاطرنشان کرد: اتاق مخصوص برای گرما‌زدگان و آب یخ برای کمک به آنها، پیش‌بینی شده است.
دکتر وحیدی درباره واکسن کرونا هم تصریح کرد: زائران اربعین، دز یادآور را در صورتی که ۶ ماه از دریافت آخرین واکسن‌شان گذشته است، تزریق کنند.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور