مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران گفت: با توجه به تصویب ضوابط خاص مربوط به پذیرش سهام شرکت های نوپا و فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال، امکان پذیرش سهام این شرکت ها در بورس تهران فراهم شده است.

به گزارش گویای خبر به نقل از روابط عمومی شرکت بورس اوراق بهادار تهران، دکتر محمود گودرزی مدیرعامل بورس تهران با بیان مطلب فوق گفت: ضوابط اختصاصی پذیرش سهام شرکت های نوپا و فعال در حوزه اقتصاد دیجیتالی به عنوان پیوست هفتم دستورالعمل پذیرش اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار، در جلسه مورخ ۱۴۰۱/۲/۲۱ هیئت مدیره محترم سازمان بورس و اوراق بهادار تصویب و در تاریخ ۱۴۰۱/۳/۹ به بورس تهران ابلاغ شده است.

وی در ادامه اظهار داشت: بر همین اساس بورس اوراق بهادار تهران آمادگی خود را برای بررسی درخواست­ های پذیرش سهام این شرکت­ ها اعلام می کند؛ چرا که این امر گام مهمی در تحقق شعار سال ۱۴۰۱ در حوزه دانش­ بنیان می­ باشد.

گودرزی به استقبال بورس تهران از نوآوری، خلاقیت و  شرکت­ های داده محور تاکید کرد و افزود: این مصوبه یک تحول اساسی در حوزه پذیرش سهام، به ویژه پذیرش سهام شرکت­ های داده محور در بورس اوراق بهادار تهران و هموار کردن زمینه پذیرش و عرضه سهام این شرکت­ ها در بورس تهران است.

مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران ادامه داد: همچنین بر این اساس بورس تهران پی گیری­ های لازم را برای ایجاد تابلوی معاملاتی اختصاصی این دسته از شرکت­ ها انجام خواهد داد تا در صورت تأیید توسط سازمان بورس و اوراق بهادار این مهم را نیز عملیاتی کند.

  • منبع خبر : شرکت بورس اوراق بهادار تهران