بانک توسعه تعاون از محل تفاهم‌نامه فی‌مابین با صندوق حمایت صنعت چای کشور بیش از ۳۵۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد.

به گزارش گویای خبر به نقل از  پایگاه خبری توسعه تعاون، سرپرست بانک توسعه تعاون در جریان سفر دو روزه به استان گیلان در دیدار با رئیس سازمان چای کشور و مدیر عامل صندوق حمایت از صنعت چای گفت: استان گیلان در بخش‌های صنعت، کشاورزی، گردشگری و خدمات دارای مزیت‌های ویژه‌ای است، که تامین مالی طرح‌ها می‌تواند در توسعه، تولید و ایجاد اشتغال استان موثر واقع شود.

شیخ حسینی با اشاره به تعامل بسیار خوب میان همکاران بانک توسعه تعاون و صندوق حمایت از صنعت چای کشور گفت : تاکنون تسهیلات متنوعی به واحدهای تولید چای در استان گیلان از محل تفاهم‌نامه با صندوق، پرداخت شده است که می‌توان با تعامل بیشتر گام‌های موثرتری برداشت و حمایت‌های ویژه‌ای به فعالان این بخش ارائه کرد.
وی ادامه داد: بانک توسعه تعاون به عنوان نهاد مالی- توسعه‌ای با تمام امکانات و منابع موجود در خدمت تولیدکنندگان و شرکت‌های صنایع تبدیلی چای برای تقویت ظرفیت‌های اقتصادی استان است.
شیخی حسینی افزود: بانک آمادگی لازم را در جهت پرداخت تسهیلات برای تامین گردش نقدینگی به واحدهای تولیدی چای کشور را دارد.
در ادامه جهان‌ساز رئیس سازمان چای کشور اظهار کرد: سازمان چای کشور تنها سازمان وزارت جهاد کشاورزی است که در محل فعالیت اصلی صنعت در شهر لاهیجان واقع شده و بیش ۴۲ هزار کشاورز چایکار و تعداد ۱۷۱ کارخانه چای در این مجموعه وجود دارد. گردش مالی سالانه این صنعت در این شهرستان بیش از ۱۵۰۰ میلیارد ریال است.
وی ابراز امیدواری کرد: با تعامل و هماهنگی بیشتر بتوان گام‌های موثری در جهت حل مشکلات چایکاران برداریم.
گفتنی است ،در این دیدار حسن شریفی معاون مدیرعامل در امور عملیات بانکی، احمد محمدی مدیر امور استان‌ها و شعب ،ابراهیم واسعی مدیر شعب استان گیلان، سرپرست بانک را همراهی می کردند.

  • منبع خبر :  پایگاه خبری توسعه تعاون